Назад

Катруся Мар'юк, 10 років

Діагноз:
лімфогранулематоз
Мрія:
Мріє створити мультфільм
4 особи
зробили внесок
2250 грн.
зібрано з 0 грн. необхідних
100%
Допомогти

Палата стала для 10-річної дівчинки домівкою. "В нашому випадку це була пухлина в грудній клітині, дуже велика і вона по лімфосистемі поширується", - розповіла мати дівчинки Юлія. У березні 2015-го року її 10-річна річна донька раптово захворіла. Діагноз лікарів ошелешив – лімфогранулематоз.

Аби не думати про недугу, Катя намагається відволіктися - плете з бісеру, ліпить із пластиліну різні фігурки та малює улюблених казкових і анімаційних героїв. Про свою "творчу майстерню" без посмішки Катруся говорити не може.

"Це з "Крижаного серця" Анна та Ельза. А це ще незакінчена робота – назва "Таємничий сад", - пояснює вона, демонструючи роботи.

А ще в неї є пластилінові троянди, принцеса Бель, прикрашена золотими лелітками, та навіть зроблена власноруч Ейфелева вежа.

"Ейфелева вежа – тому що я хочу побувати в Парижі", - пояснила Катруся.

Вона розуміє, поки хворіє, лікарі її нікуди не відпустять. Отже поки в думках про майбутню подорож вигадала собі казкову історію – маленька дівчинка на великому горобці летить у Францію. І вже навіть намалювала ескізи. Вона дуже хоче аби її казка "ожила".

"Я передивилася дуже багато мультфільмів, це стало цікаво, а як їх саме знімають, захотілося самій дуже трохи попробувати", - розповідає вона.

Уперше за довгі місяці дівчинка залишила свою палату. Єдина умова лікарів – вона постійно має бути в медичній масці. Біля дверей дитячої анімаційної студії Катрусю зустрічає телеведуча Лідія Таран.

"Я знаю, що ти ліпиш з пластиліну фігурки, в нас зараз буде нагода тих героїв, яких ти хочеш сама. І спеціально навчений дядя-аніматор навчить і покаже, як так зробити, щоб вони рухалися", - пояснила вона.

Головні герої майбутньої стрічки – горобець Микола та ельф Маша. До роботи стали всі гуртом Крила, лапки, хвіст – перетворити пластилін на птаха виявилося – непросто. Потім до перельоту над Парижем підготували дівчинку-ельфа. Пластилінові хмарки-"ковбаски", паперова Ейфелева вежа - за дві години роботи герої Катрусі вирушають у "політ".

"Я хочу представити свій дебютний мультик на "Горобці до Парижа", - сказала Катруся перед переглядом. Її усмішку ховає маска. Емоції виказують радісні очі. Тепер Катря не дочекається, коли особисто представить свій мультфільм уже вдома, старшій сестричці і татусеві. І вірить, у той день, коли це нарешті станеться, вона вже буде цілком здоровою.

Дивіться подробиці здійснення мрії Катрусі у відео: