Назад

Вероніка Тимофієва , 14 років

Діагноз:
первинний ангіїт цнс (автоімунне захворювання)
Мрія:
Мріє навчитися виробництву мультиків та створити свій мультик
0 особи
зробили внесок
0 грн.
зібрано з 10000 грн. необхідних
0%
Допомогти

Вже декілька років Вероніка бореться з первинним ангіїтом цнс (автоімунне захворювання).Це підступний діагноз, який означає, що клітини імунітитету замість сторонніх інфекцій атакують її власне тіло, зокрема нервову систему. Коли тобі 14, хочеться планувати майбутнє, але доводиться щодня коректувати свої плани, на заваді яким стає біль. Дівчина змушена регулярно лежати в лікарні, проходити курси крапельниць зі спеціальною терапією.

Дівчинка знаходить порятунок у малюванні. Вероніка створює персонажів і розробляє для них історії. Щоб персонажі оживали не тільки в її уяві і щоб ними можна було ділитися з іншими, дівчинка хоче стати аніматором. Її заповітна мрія - створити коли-небудь власний мультфільм.

Чарівниками, які зголосилися здійснити цю мрію та допомогти дитині у створенні її першого мультфільму, стала студія Animagrad (FILM.UA Group) разом із куратором проекту «Здійсни мрію» Лідією Таран та командою 1+1, а також компанією «Новела» (офіційний дистриб'ютор Wacom в Україні).

На Вероніку, котра приїхала на черговий курс лікування до Києва, чекав великий сюрприз, який Лідія Таран із командою готувала близько двох місяців, - разом з мамою дівчинка зустрілася зі справжніми аніматорами, режисерами і художниками студії Animagrad. Вероніка дізналася про складні прийоми анімації, про те, що таке аніматіка і моделінг, навіщо потрібні сторіборди і чому анімація - найскладніший і найдорожчий жанр кіноіндустрії.

«Останні п'ять років я дивлюся мультики і дивуюся - як узагалі це можна робити?! Я хочу дізнатися про це більше, мені хочеться створити свій мультсеріал, щоб у кожній серії був свій унікальний сюжет. Я вже пробувала створювати короткометражки на одному сайті і так ознайомилася з базовими навичками й технологіями. Думаю, що у технічному плані мені не буде дуже складно зробити мультик, головне – придумати сюжет, який захопить глядачів», - розповідає героїня проекту «Здійсни мрію».

Попереду у Вероніки – кілька місяців віддаленого навчання у найкращих аніматорів студії. Ідея історії вже є: в далекому-далекому майбутньому, на одній з планет Сонячної системи відкриється незвичайна школа, яка збере у своїх стінах найдивовижніших істот з усієї Галактики, але з однією важливою умовою - попри великі відмінності в характері, способі життя і навіть фізіології люди й мешканці інших планет будуть жити і навчатися разом «у мирі та гармонії».

Дякуємо друзям проекту за допомогу і підтримку: Олена Борисова, яка керує мережею ресторанів «Сім'ї Діми Борисова», подарувала Вероніці потужний високотехнологічний ноутбук, а представники корпорації Wacom презентували графічний планшет Intuos Comic, встановили на нього пакет необхідних програм і навчили з ними працювати.

«Команда студії Animagrad дуже рада взяти участь у проекті «Здійсни мрію» і допомогти Вероніці! Для нас це справді важливо і співзвучно тому, що ми робимо щодня в анімації, втілюючи у життя найсміливіші задуми й фантазії. Ми постараємося зробити все можливе, щоб її мрія здійснилася», - зауважив CEO студії Animagrad Єгор Олесов.

«Завжди зворушливо спостерігати, як починає здійснюватися мрія. Вероніка поділилася зі мною своєю мрією в День бажань. Тепер вона відвідала найкращу українську студію анімації. Вона побачила, як складно робити мультики, але не злякалася, і тепер працює із сюжетом і персонажами. Знаю, з підтримкою все вийде!» - прокоментувала куратор проекту Лідія Таран.

Вже у вересні 2017 року разом з командою проекту «Здійсни мрію» Вероніка сподівається встигнути представити тизер мультфільму гостям фестивалю «Де кіно» в Києві.


І от 23 вересня на фестивалі короткого метра «Де кіно. Епізод 2» Вероніка Тимофієва, підопічна проекту «Здійсни мрію», презентувала перед багатотисячною аудиторією мультфільм, який вона створювала кілька місяців.

15-річна героїня з Черкащини страждає на страшне захворювання ЦНС, але попри біль і перенавантаження представила свій мультфільм тим, хто тільки мріє про кінодебют, і профі, які вже давно працюють у кінематографі.

Чарівниками, які зголосилися здійснити цю мрію та допомогти дитині у створенні її першого мультфільму, стала студія Animagrad (FILM.UA Group) разом із куратором проекту «Здійсни мрію» Лідією Таран та командою 1+1. Вони допомогли Вероніці опанувати спеціальні програми для створення анімаційних роликів. Олена Борисова, яка керує мережею ресторанів «Сім'ї Діми Борисова», подарувала Вероніці потужний високотехнологічний ноутбук, а представники корпорації Wacom – графічний планшет Intuos Comic, встановили на нього пакет необхідних програм і навчили дівчину з ними працювати. А далі були десятки годин роботи з планшетом, адже за місяць у середньому вдається анімувати всього кілька секунд.

Знадобилося понад 5 місяців творчих сумнівів, додаткових майстер-класів і консультацій сценаристів, щоб Вероніка змогла оголосити, що мультфільм готовий.

Ці 2 хвилини – лише анонс цілого мультиплікаційного серіалу про незвичайну школу і розмаїтий світ, у якому кожен може бути щасливим.

Переглянути мультик можна за посиланням:

Оплески шанувальників, селфі та вітання – усмішка не сходить з обличчя юної аніматорки. Вероніка впевнено заявляє, що готова і далі вдосконалювати свої знання й навички в анімації.

«Чесно кажучи, я так захопилася процесом, що навіть забула, що хворію», - каже дівчина.

«Проект «Здійсни мрію» оживляє мрії. І силу цих мрій не спинити. Важка хвороба і операція на мозку не стали завадою на шляху до заповітного бажання Вероніки. Це бажання вело її до особистої великої мети. Тепер вона знає: мрії здійснюються, треба лише трохи сміливості, щоб зробити крок їм назустріч. А я щаслива, що ще одна дитина, яка щодня бореться зі страшною недугою, отримала незабутні емоції і відчуття справжнього щастя», - прокоментувала кураторка проекту «Здійсни мрію» Лідія Таран.

Дивіться, як усе було, у двох серіях ТСН:

1 частина:

2 частина: