Назад

Олександр Красушин, 12 років

Діагноз:
остеогенез, нанізм
Мрія:
Мріє піднятися в гори з Дмитром Комаровим
53 особи
зробили внесок
15500 грн.
зібрано з 14000 грн. необхідних
100%
Допомогти

Саші 12 років, але виглядає він як 6-річна дитина. Вже майже 3 роки хлопчик не виходить за межі цієї кімнати далі поліклініки і походів в басейн на вихідних. Саша вже не може пригадати, скільки в нього однокласників, бо бачить лише вчительку, яка приходить читати йому індивідуальну програму, пропускаючи навчання рік за роком. Дитяча кімната стала для нього і перев'язочною, і класом.

Саша не може зрозуміти, чому його кістки не зростаються вже більше 2-х років. Знає лише, що без нагляду мами не може зробити і кроку.

Світлана – мама Сашка, пояснює, причину такої турботи. Виявляється, що у Сашка стільки хвороб, що їх назви не вміщаються на альбомному листі, а замість однієї карточки з поліклініки у Сашка ціла картотека. Хвороби вплинули на зовнішність хлопчика. Тому Світлані доводиться переживати не лише за фізичне здоров'я сина, а й за психологічне. А напередодні Нового року помер батько Сашка...

Основні причини, чому Сашкові необхідна гіперопіка, це нанізм – низькорослість, та недосконалий остеогенез. В народі таких дітей називають "кришталевими". Результат ускладнення основних діагнозів – глухота та проблеми з зубами.

Саша має унікальний діагноз, адже зазвичай кришталеві діти, якщо легко ламаються, то і процес загоєння у них пришвидшений. Але переломи Сашка не заростають, а тримаються лише на металевих кріпленнях, вживлених в його тіло. Не дивлячись на величезну кількість проблем, хлопчик мав велику мрію! Він мріяв про, на перший погляд, недоступні для нього пригоди – піднятися в гори разом зі своїм кумиром Дмитром Комаровим. Він із великим задоволенням дивиться усі випуски «Світ навиворіт», слідкує за його мандрівками та експедиціями. Підопічний проекту «Здійсни мрію» мріяв піднятися високо в гори та побачити хмари разом зі своїм кумиром. Саме гори зобразив Сашко одного дня на малюнку, який став вихідною точкою для здійснення заповітної мрії. Звичайне бажання для здорової дитини -- і надреальне для хлопчика з крихкими кістками. Проте це не злякало команду проекту «Здійсни мрію».

До здійснення мрії долучилася вся команда комплексу "Буковель" і, звісно ж, найвідоміший мандрівник країни Дмитро Комаров, з яким так хотів познайомитися Сашко. На хлопця чекала купа сюрпризів – королівський номер у готелі, прогулянки засніженими схилами, катання на санчатах, підйомники. Для Сашка це перша в житті поїздка не в лікарню, бо вихід з кімнати для нього вже ризикований. Кістки настільки крихкі, що ламаються від найменших фізичних навантажень.

«Сашко дав команді «Здійсни мрію» надважке завдання, але ми зрештою ризикнули. І, як бачимо, неможливе – можливе! Про нашого хлопця та диво, яке ми готували всі разом для нього, знали, здається абсолютно всі в Буковелі. У кожного була своя позиція, свої обов’язки. Це була ціла місія - все мало відбутися чітко і без збоїв за умовами максимальної безпеки», - поділилася кураторка проекту Лідія Таран.

Ведучий 1+1 чекав на Сашка високо в горах із купою повітряних кульок та смачним тортом. І малюнок Сашка ожив: гора, озеро і вони з Дімою на вершині. Двоє мандрівників довго і захоплено спілкувалися, а Дмитро дав хлопцеві поради щодо професійного підйому в гори.

«Починати тренування треба з невеликої, найменшої і некрутої гірки й поступово збільшувати висоту. Одного дня ти помітиш, що стоїш на найвищій горі, майже в небі. У житті так усе й відбувається», - сказав Комаров.

«Це залишиться і у Сашка, і в мене в пам’яті на все життя. Це якесь диво. Ви чарівники!» - не стримала емоцій мама хлопчика Світлана.

Дивіться подробиці у двох серіях ТСН: