Назад

Анна Шевченко, 16 років

Діагноз:
Розщеплення хребта (Spina bifida)
Мрія:
Мріє піднятися в небо на повітряній кулі
0 особи
зробили внесок
0 грн.
зібрано з 0 грн. необхідних
100%
Допомогти

Аню, як будь-якого спортсмена, дуже складно спинити. До усього, чим вона займається, дівчина приступає із завзяттям. У зв'язку із вродженою хворобою Аня пересувається на візку. Все дитинство вона провела у наполегливій реабілітації. Згодом до цього додалося навчання у спеціалізованому ліцеї. Незважаючи на те, що дівчина продовжує пересуватись на візку, вона вже підкорила водну стихію - стала кандидатом в майстри спорту з плавання.

Понад усе Аня мріяла піднятися на повітряній кулі і подивитися з висоти на своє рідне місто - Київ. Ось як про це пише сама дівчина: "Я хочу відчути ті емоції, що відчуває птах, літаючи далеко над хмарами. Я хочу зануритись у ту неймовірну атмосферу, що пануватиме високо наверху. І побачити наше красиве місто Київ, як бачать його птахи".

Лідія Таран та журналісти ТСН допомогли здійснитися мрії 15-річної Анни Шевченко, котра силою духу підкорила стихію води і замірилась на стихію повітря. Дорогою до невідомого Аня роздивлялася на всі боки. "З одного боку поле, з іншого будинки. Що відбувається взагалі?", - не розуміла вона. Професійна спортсменка, кандидат у майстри спорту з плавання, володар 40 медалей – і водночас сама по собі диво. Лікарі не давали їй шансів вижити після пологів. Маленьке немовля стало першим в Україні, кому зробили операцію вже в перший день життя – і все завершилося успішно. Аня не може ходити, терпить кпини в школі через свій інвалідний візочок, але знайшла себе в плаванні.

Журналісти зрозуміли, що мрія Ані їм під силу – і підготували сюрприз. У цей же час до призначеного місця їдуть Аніни друзі, котрі наперебій фантазують, що ж за мрію хочуть здійснити: побудувати хату в селі чи зустріти єдинорога. Водночас Аню разом із візочком на повітряній кулі підняли в повітря. Дівчина побачили Київ з висоти пташиного польоту - їй це снилося багато разів.

"Коли здійснюються такі бажання, людина не володіє високохудожнім словом. Вона переходить вже ту грань, коли можна щось пояснювати словами. Був такий момент хороший, коли ми перелітали над Житомирською трасою, і машини стоять в пробці, а ти як би вивищуєшся над всім цим і просто тільки небо, місяць над тобою, і ти летиш", - розповіла про політ ведуча ТСН Лідія Таран.

Сюрпризи на цьому не скінчилися – на землі до друзів, які чекали Аню, під'їхала машина, з якої вийшов улюблений співак дівчини, MONATIK. Журналісти запросили його, аби він також зустрів Аню після приземлення, і музикант привіз із собою великого плюшевого ведмедя. "Швиденько зорієнтувався та подумав, що з порожніми руками неможна йти на таку важливу зустріч", - пояснив він.

Посадка була дуже м'якою. Аня була приголомшена як польотом, так і зустріччю після нього. "Ви – великий приклад для дорослих. Ви та людина, котра і приваблює, і надихає своїм прикладом, своєю силою духу", - зізнався дівчині MONATIK. Він запросив Аню та всіх її друзів на свій великий концерт восени, тож до нього діти та їх батьки житимуть у передчутті дива.

Дивіться деталі неймовірного здійснення цієї мрії у двох сюжетах ТСН:Співак вирішив продовжити ланцюжок добрих справ. І 20 жовтня Аня та її друзі по спортивній секціі, дітки з особливими потребами, всі гуртом змогли потрапити на грандіозний концерт MONATIKa у столичному Палаці спорту. Дивіться, як це було: