Назад

Валентин Мельникович, 16 років

Діагноз:
Системна склеродермія
Мрія:
Мріє побачити землю з висоти пташиного польоту
16 особи
зробили внесок
3950 грн.
зібрано з 25000 грн. необхідних
15.8%
Допомогти

Валентину 16 років, він мешкає у місті Бровари Київської області. До 10 років був абсолютно здоровою дитиною, вчився у класі з поглибленим вивченням англійської та ходив на всі шкільні гуртки. А ще знаходив час на плавання, карате та уроки гітари. З часом у хлопчика перестали згинатися пальці на руках, і йому довелось залишити заняття з гітари. Потім він почав швидко втомлюватись, було складно піднімати руки, присідати, і улюблені тренування в басейні та карате також довелось залишити. У Валентина змінювались риси обличчя: з’явились мішки під очима, загострився ніс, зменшився рот. У хлопчика почався сильний біль, він перестав рости і сильно схуд. Проте аналізи були чисті і лікарі 2 роки не могли встановити діагноз. Врешті-решт правильний діагноз визначив невропатолог, який направив у місто Боярку. Там хлопчик проходив лікування більше трьох років. Коли хвороба загострилася, Валентин 4 місяці не міг встати з ліжка. Сім’я зібрала кошти на лікування в Білорусі, і після цього стан хлопчика став покращуватись. Зараз він самостійно займається вдома фізичними навантаженнями: ходить на орбітреку та піднімає грузи, щоб нарощувати м'язи. Але щомісяця має проходити обстеження в київському Охматдиті.


Саме коли Валентин був прикутий до ліжка і з’явилась мрія злетіти над землею. Тоді хлопчик сказав: “Мамо, в наступному житті я хочу бути орлом. Хочу піднятися високо-високо в небо, літати і дивитись з висоти на всю землю”. Політ над землею підніме юного мрійника над усіма негараздами, допоможе забути про хворобу і відчути себе по-справжньому вільним від будь-яких обмежень. Хлопець намалював свою мрію для нашого арт-марафону #Моядитячамрія

Валентин - справжній борець: він продовжував ходити в школу попри страшний діагноз, і не переставав вчитися, навіть коли був прикутий до ліжка. Зараз юнак вчиться в 11 класі, і відвідує школу по декілька годин. Валентин зізнається, що довго хотів стати хірургом, але через хворобу його пальці не згинаються. Тому він вирішив допомагати людям іншим чином - після закінчення школи стати програмістом і створити спеціальну комп’ютерну програму для цього.

Валентин сподівається, що його заповітна мрія про відчуття польоту здійсниться і дасть йому сили не здаватися та мріяти без меж!


Мрія Валентина здійснилася! Чарівником для хлопця став пілот та авіаконструктор Юрій Яковлєв. Саме він на своєму літаку зголосився підняти Валентина над землею. На заваді здійсненню мрії ледь не стали погодні умови. Пан Юрій перевіряв погодні показники щогодини і дуже переймався, чи розвіється туман над злітною смугою. На щастя, нічого не стало на заваді мрії в цей день! Щойно Валентин побачив літаки, його переповнили емоції. Оглядаючи літак, хлопчик вже не міг дочекатися, коли ж розпочнеться його омріяний політ.

І от після інструктажу від Юрія, Валентин у ролі другого пілота піднімається над землею. Валентин став орлом та побачив землю з висоти пташиного польоту. Юний мрійник уважно слухав усі команди пілота і навіть сам тримався за штурвал літака.

Після польоту Валентин зізнався, що тепер йому нічого не страшно. У хлопця з’явилась нова мрія: тепер він хоче стати пілотом, і це в нього неодмінно вийде! Дякуємо нашому неймовірному Чарівнику Юрію за здійснення мрії Валентина!