Назад

Никифор Скрипко, 16 років (Nykyfor Skrypko, 16 years)

Діагноз:
аутизм, нечуючий (autism, deaf)
Мрія:
Мріє потрапити в парк мініатюр «Країна чудес» в Гамбурзі (He dreams of visiting the miniature park "Wunderland" in Hamburg)
13 особи
зробили внесок
23700 грн.
зібрано з 80800 грн. необхідних
29.33%
Допомогти

Ми не можемо поговорити з Никофором - він нечуючий хлопчик. Але ми можемо побачити, чим він живе, про що думає в його творчості. Весь його світ - в його картинах, яскравих і своєрідних. Їх навіть порівнюють з творчістю його тезки - знаменитого українського художника зі схожими проблемами здоров’я – Никифора-Єпіфанія Дровняка. Більш за все хлопчика захоплюють потяги. Він малює їх, за іграшковою залізницею може проводити години...


Ще хлопчик відвідує скеледром, їздив в екстрим табори для дітей з особливими потребами. Та все ж заповітна мрія Никифора пов’язана саме із потягами.

Він мріє потрапити в мініатюрну країну чудес (парк мініатюр «Країна чудес» в Гамбурзі), де створена найбільша в світі модель залізниці з копіями країн і континентів.

Роздивитися техніку малювання хлопчика ви можете за його малюнками:

На початку жовтня 2019 року Мрія Никифора здійснилася! Хлопець побував у Гамбурзі протягом двох днів, тож встиг погуляти з мамою портовим містом і, найважливіше, - Никифор нарешті відвідав парк мініатюр «Країна чудес». Вже в аеропорту емоцій у хлопця було через край. І найперше, що він зробив – сфотографувався з власним малюнком мрії на фоні Гамбургу.

Не важко здогадатися, що, потрапивши у парк мініатюр, Никифор найбільше часу провів поряд з найбільшою в світі моделлю залізниці, яку так хотів побачити! Уявіть, 15 400 м залізничних шляхів, 1040 шт. – потягів. Никифор був у захваті! Але потягами не обмежилося.

У музеї «Країна чудес» відтворена міні-копія європейських і американських міст, аеропортів та автомобільних доріг. Екскурсовод показував хлопцю найцікавіші мініатюри, серед яких гори з лісами, ріки й канали з кораблями, люди і тварини. Зріст мініатюрної людини всього біля 2-х сантиметрів, тож Никифор дуже уважно розглядав деталі різних експозицій і весь час робив фото на свій телефон. До речі, експозиції в Країні чудес періодично змінюються, щоб глядачі могли поглянути на щось нове. Тому, Никифору точно не прийшлося нудьгувати.

Як бачимо з фотографій, хлопець радісний і задоволений. Дякуємо усім Чарівникам, які приєдналися до втілення цієї мрії! Тож, можемо вважати, що наша маленька місія виконана! І сподіваємось, що тепер Никифор з подвійним натхненням буде мріяти, малювати і досягати вершин.We can not talk to Nykofor as he is a deaf boy. But we can see his passions and his thoughts in his work. His whole world is in his bright and individual paintings. His paintings are even compared with the works of his namesake, the famous Ukrainian artist with similar health problems, Nykyfor-Epifaniy Drovnyak. But most of all, the boy is interested in trains. He paints them, he can spend hours with a toy railroad...

The boy also attends a rock-climbing gym, went to extreme sports camps for children with special needs. But still, Nykyfor's most cherished dream are trains.

He dreams of going to a miniature wonderland (the "Wunderland" - Park in Hamburg), where they built the world's largest railroad model, with copies of several countries and continents.

You can have a look at the boy's drawing technique in his paintings: