Назад

Ростислав Бекарюк, 10 років

Діагноз:
Нейрофіброматоз 1 типу
Мрія:
Мріє стати кардіохірургом, потрапити на операцію, а також мати смартфон
10 особи
зробили внесок
7800 грн.
зібрано з 9000 грн. необхідних
86.67%
Допомогти

Ростику 10 років. Він закінчив 4 клас. Хлопчик займався у секції самбо, і у травні 2017 року раптом у нього напухла ручка. Батьки вирішили, що це розтягнення зв’язок або вивих, адже під час навантажень був сильний біль. Після обстеження у Миколаївській обласній лікарні нейрохірурги порекомендували їхати в Київ, де в Інституті раку йому встановили діагноз: нейрофіброматоз 1 типу.

За словами мами, Ростик з 4 років почав цікавитися медициною та професією лікаря. Замість того, щоб гратися з друзями машинками, він завжди грався у лікаря з наборами лікарських інструментів: шприцами, скальпелями, фонендоскопами. А коли пішов до школи та навчився читати, почав просити батьків купувати йому енциклопедії з анатомії людини та медицини. І зараз в нього їх вже ціла бібліотека. Допитливий хлопчик вивчає ці книги, а потім влаштовує вдома вікторини і конкурси: ставить запитання батькам, а вони повинні йому відповідати. І у нього постійно виникає тисяча «чому?».

Два роки тому Ростик упав і забив ніжку. Він потрапив у відділення хірургії, де йому обробляли рану. Він постійно ходив за лікарем і цікавився його роботою. Лікар, вражений інтересом маленького пацієнта, провів йому екскурсію лікарнею, показав операційну: стіл, інструменти, плакати та розповів про процес операції. З того часу Ростик точно вирішив, що хоче бути саме хірургом, щоб рятувати життя людей!

А рік тому, коли хлопчик закінчив 3-й клас, побачив у школі оголошення про День відкритих дверей у медичному коледжі і захотів сходити туди. Мама відповіла, що йому ще зарано, однак невгамовний «чомучка» дуже наполягав. Всі дивувалися, який юний абітурієнт до них завітав. Однак все, що він побачив, йому дуже сподобалося: справжній скелет людини, макет ока, операційний стіл тощо. Ростик був просто у захваті!

А ще він хоче мати смартфон, щоб можна було завантажувати мобільні додатки про хірургію, картинки зі скелетом та органами людини і вивчати їх. І йому було б цікаво спробувати зібрати конструктор людини з людськими органами. А також він би дуже хотів потрапити на справжню операцію і подивитися, як працюють кардіохірурги. Адже Ростик вже чітко знає, що після закінчення 11 класу він буде вступати до медичного інституту в Києві, аби одного дня урочисто дати клятву Гіппократа та присвятити цій благородній справі все своє життя. Хлопчик навіть намалював свою мрію - себе у якості хірурга, що проводить справжню операцію.

Мрія Ростика почала здійснюватися! Чарівницею для мрійника стала українка Інна, яка живе в Британії. Її вразила історія Ростика, і вона передала йому смартфон та чохол для нього. А ще листівки з найкращими побажаннями для хлопчика та команди проекту. Все це вона відправила нашій Феї - Лідії Таран, а вона передала подаруночки Ростику. Тепер майбутній лікар зможе встановити на смартфоні необхідні додатки, щоб ще краще вивчати медицину. Дякуємо нашій неймовірній Чарівниці Інні!