Назад

Андрій Калужний, 13 років

Діагноз:
Синдром MORFAN
Мрія:
Мріє стати пілотом пасажирського літака
8 особи
зробили внесок
3500 грн.
зібрано з 21500 грн. необхідних
16.28%
Допомогти

Андрієві 13 років, він з міста Стрий, що на Львівщині. Від народження хлопчик бореться з хворобою, яку складно діагностувати. Одним з її проявів стала гіпоглікемія: у Андрійка постійно падає рівень глюкози в крові. А саме глюкоза є головним джерелом енергії усіх клітин організму. Тому її нестача є дуже небезпечною для нормального функціонування внутрішніх органів, та особливо мозку. Щоб підтримувати належний рівень глюкози в організмі, хлопчику потрібно їсти кожні 3-4 години, і навіть вночі. До 2017 року лікарі вважали, що в нього гіперінсулінізм. Проте, коли в сім’ї народилась друга дитина з такими самими симптомами хвороби, батьки звернулись до інших лікарів.

Нова лікарка зрозуміла, що увесь цей час хлопця намагались лікувати не від тієї хвороби. Вона порадила направити аналізи до Польщі, і врешті вдалося встановити правильний діагноз. Синдром MORFAN - досить рідкісна хвороба, яку складно виявити. Зараз родина готується пройти повне обстеження в Польщі, аби отримати потрібні для дітей ліки. Оскільки випадки такого захворювання досить рідкісні, лікування може бути експериментальним.

Складне захворювання відділяє хлопця від його заповітної мрії. Понад усе він мріє стати пілотом і літати високо в небі. Юнак дізнався, що аби стати льотчиком, потрібно пройти військову кафедру та мати фізичну підготовку. Та Андрійкові протипоказані фізичні навантаження, адже від них швидше падає рівень глюкози. Проте хвороба не стає на заваді його щирому захопленню льотною справою. Він перечитав багато книжок про літаки та пілотування, і постійно переглядає навчальні відео на ютуб. Андрій вже знає все про літаки, і навіть де яка кнопка знаходиться в кабіні пілота, хоча він ще ніколи не бував на борту. Коли він їде в машині, то любить уявляти, що знаходиться біля штурвалу. Та лише граючи в комп’ютерні ігри, хлопець може покермувати літаком. Щоразу, перебуваючи у Львові, хлопець просить батьків поїхати до аеропорту, аби подивитись на улюблені літаки. Навіть побачивши літак в небі, Андрійко з захватом ним милується, і уявляє себе за штурвалом. Понад усе хлопчина мріє побувати у кабіні пілота та піднятися на пасажирському літаку в небо, аби відчути себе справжнім льотчиком. Для нашого арт-марафону #МояДитячаМрія юний пілот намалював свій омріяний політ.

Ставайте Чарівниками для Андрійка, який вірить, що незважаючи на хворобу, його мрія здійсниться, і він відчує себе пілотом пасажирського літака.