Назад

Єва Шкулка, 4 роки

Діагноз:
гліома хіазми зорових нервів
Мрія:
Мріє стати принцесою, навчитися музиці та мати планшет
104 особи
зробили внесок
10200 грн.
зібрано з 16000 грн. необхідних
63.75%
Допомогти

Єва народилася здоровою дитиною 1 серпня 2013 року. Коли їй було всього півроку, батьки помітили, що у неї почало бігати праве око. Після обстеження діагноз виявився невтішним - гліома хіазми зорових нервів.

Родина Єви переїхала до Києва з тимчасово окупованої території, з міста Антрацит Луганської області. У 2014 році вони пройшли обстеження в Інституті нейрохірургії, після якого лікарі порекомендували спостерігатися кожні півроку. Три роки дівчинка росла, і пухлина її не турбувала. Однак, у 2017 році вона збільшилася вдвічі, внаслідок чого дитина була терміново госпіталізована в Національний інститут раку. Після проведення12 хіміотерапій у Єви з’явилася гідроцефалія. Дівчинка перенесла дві операції, їй встановили резервуар Оммайя в кісту пухлини. І далі призначили хімію.

Але наразі хіміотерапія не допомагає, пухлина прогресує. За словами лікаря, видалити її неможливо, оскільки вона зачіпає зорові нерви, і після операції дитина може зовсім осліпнути. Лікарі призначили IMRT - променеву терапію. Зробити таку процедуру в Україні можна тільки у м. Кропивницькому або ж за кордоном. Це великі витрати, батьки не мають коштів, оскільки всі зароблені татом гроші ідуть на лікування донечки.

Єва щодня втрачає зір, вона бачить не далі, ніж на відстані руки, тому не може повноцінно гратися з дітками. Відтак вона мріє про планшет, який може стати для неї єдиною розрадою між хіміотерапією. Зараз вона позичає телефони та планшети в сусідів по лікарні – і це для неї вікно в кольоровий світ мультиків про улюблених принцес: Попелюшку, Білосніжку, Рапунцель. І, як кожна маленька дівчинка, вона мріє, коли виросте, також стати принцесою. Але оскільки їй не можна навантажувати зір, Єва любить слухати музику і в майбутньому хоче стати музикантом.

Ми щасливі поділитися, що Єва розпочала свої заняття музикою! Здається, їй сподобалося!

Вчителем Єви стала неймовірна дівчина Анна, учасниця сучасного молодого українського гурту «Тіміган».
Нещодавно ви могли їх бачити у Сніданок з 1+1:

Попереду ще багато уроків, напрацювань, вивчення нот і їх звучання, але маленька Єва вже крокує до своєї мети.

А на початку травня ще одна частинка мрії Єви здійснилася!

Напередодні курсу хіміотерапії, аби підтримати дівчинку, чарівники Здійсни мрію подарували їй омріяний планшет. А Єва не розгубилася і одразу ж увімкнула на ньому мульт! (Лікар дозволив, якщо з обмеженнями по часу для мультиків, і якщо слухати музику на ньому - в навчальних цілях)

Тож шлях до омріяного розпочався, слідкуємо за її успіхами разом!