Назад

Влад Дріщук, 13 років

Діагноз:
ДЦП
Мрія:
Мріє стати професійним фотографом та мати власний фотоапарат
24 особи
зробили внесок
3300 грн.
зібрано з 25830 грн. необхідних
12.78%
Допомогти

Владу Дріщуку 13 років. У хлопця ДЦП. Йому складно говорити, ходити та писати. У Влада порушена мілка моторика рук, і це суттєво ускладнює йому життя. Щоб не відставати від своїх однолітків, Влад навчився швидко працювати на планшеті, адже його почерку вчителі не розуміють.

Попри усі складнощі, Влад мріє стати професійним фотографом та мати власний фотоапарат. Хлопчик сам знайшов фотогурток, де вчиться робити якісні знімки. Вдома робить фото на телефон, але розуміє, що досягти успіху у професії з такими інструментами буде складно.

Побувавши в гостях у Влада, ми попросили для нього фотоапарат і дали змогу по фотографувати. Найбільше хлопцю подобається дивитися на знімки та бачити емоції своїх героїв та різноманіття кольорів природи.

А ось і його роботи:Влад самостійно почав збирати кошти на свій перший фотоапарат. Щодня відкладає з тих грошей, які мама виділяє на обіди в школі. Вже встиг назбирати майже 2000 грн. Для досягнення цілі потрібно ще мінімум 18 тисяч гривень.


Мрія Влада наздогнала його на початку листопада. Одного дня він опинився просто у епіцентрі сюрпризів. З самого ранку він - у професійній фотостудії. Поруч із ним відомий український фотограф Вадим Яцун (Yatsun Vadim), а в руках…нарешті професійний фотоапарат! Хлопець вперше мав шанс спробувати професійну техніку.
Відомий столичний фотограф, який дізнався про мрію цього хлопця, став його куратором на шляху до омріяної професії. Цього дня на Влада чекали 1,5 години теоретичних знань від чарівника Вадима Яцуна у оточенні високотехнологічного обладнання… і це ще не все.

Продовження пригод чекали на нашого Влада на виставці #PhotoKyiv. Фотороботи вражають, а з поясненнями професіонала і зовсім оживають. Дякуємо Вадиму Яцуну за цю екскурсію і за щасливі очі нашого героя!

На цьому сюрпризи не скінчилися. Наступного дня його чекало практичне заняття у професійній фотостудії за участі моделі та фантастичного викладача Вадима Яцуна! Теорія перейшла в практику, а градус серйозності все вище. Ніяких поблажок, ніяких підказок - відтепер Влад був головним на фотомайданчику і саме він відповідав за результат фотозйомки.

Та сюрпризи не скінчилися – команда «Здійсни мрію» підготувала ще один. На останньому практичному занятті на Влада чекала несподіванка – фотомоделями стали справжні українські зірки. Перед об’єктивом маленького фотографа постали співачки Світлана Тарабарова, Лавіка, солістка гурту Pur Pur Ната Сміріна та ведуча Лідія Таран. Влад, який уранці приїхав на заняття з фотографії аж із Хмельницького, аж ніяк не чекав зіркової фотосесії.

«Таких дітей, як Влад, я називаю обдарованими. У них відкриті серця, вони не замислюються, хто і що про них подумає. У таких дітях є щирість, яку я дуже ціную. Цей проект надихає, такі справи взагалі мені нагадують, що я живу і маю час, якого не можна марнувати. Якщо є сили і можливість працювати, працюй! Історія Влада мене захопила, тому я із задоволенням узяла участь у цій фотосесії. Хлопець мріє стати фотографом. І я впевнена, що коли людина щиро чогось прагне, то для неї не існує взагалі ніяких бар’єрів», – поділилася враженнями Світлана Тарабарова.

«Мені дуже подобається, коли дитина мріє про якийсь розвиток: професійний, творчий. І ці бажання обов’язково мають здійснюватися. У процесі фотозйомки Влад дав мені кілька психологічних порад. Він казав мені, що людина має щось відчути, аби передати емоцію на фото. Він казав: «Радій!», «А тепер сумуй!», «Мрій про щось». Він емоційно скеровував мене. Це важливо. Фотограф має бути психологом», – прокоментувала зйомку Лавіка.

«Я, певно, трохи шокувала Влада своїм зовнішнім виглядом, але мені хотілося його порадувати. Крутий проект! Це прекрасно, коли даєш шанс відчути або наблизитися до своєї мрії, це додає дитині сил і впевненості, щоб надалі намагатися реалізувати все самостійно і повірити в себе. Віра в себе це найголовніше, що в нас є. У Влада особливий погляд, і я сподіваюся, що він обов'язково буде втілювати свої задуми», – сказала Ната Сміріна.

Усміхнений і щасливий Влад повернувся до рідного міста. А прийшовши у понеділок до школи, не повірив очам. Його світлини з зірками прикрасили стіни школи, а рідні, друзі, однокласники та вчителі прийшли привітати його з першою фотовиставкою! Хлопчина розплакався від щастя. Вісім його найкращих робіт побачили в день відкриття виставки понад 50 гостей. Аплодисменти школи та привітання Влад запам’ятає назавжди.

«Я хочу в майбутньому мати власну студію і бути професійним фотографом. Поки я професійний десь відсотків на 10. Мені ще треба працювати і працювати» , - з усмішкою каже хлопець.

«Це такий сюрприз! Всі його вітають! Це дуже зворушлива мить, і для мами особливо. І мене Влад запалив уже цією справою, поруч із ним мені теж захотілось освоїти фотографію. Я хочу побажати йому успіхів, щоб він не здавався!» – сказала Владова мама Олена.

«Я щаслива, що здійснилася ще одна велика мрія! А світ познайомився зі ще однією талановитою дитиною. Це прекрасні миті коли можна забути про важку хворобу, про всі труднощі, і віддатися захопленню. Попереду новорічні свята. Ми запрошуємо всіх стати чарівниками та втілити в життя мрії діточок, які змушені жити у лікарнях і боротися з тяжкими діагнозами. Чудеса – це те, що їм потрібно найбільше», – зауважила кураторка проекту “Здійсни мрію” Лідія Таран.

Дивіться, як здійснювалася мрія Влада, у двох сюжетах ТСН: