Назад

Рустам Тимошенко, 15 років

Діагноз:
Дистрофічна форма бульозного епідермоліза
Мрія:
Мріє стати програмістом та мати вівчарку
25 особи
зробили внесок
7050 грн.
зібрано з 52080 грн. необхідних
13.54%
Допомогти

Рустаму п'ятнадцять років. Він народився з пошкодженою шкірою, все тіло було як одна суцільна рана. У хлопчика важка форма буллезного епідермоліз. Це генетичне захворювання, при якому шкіра настільки беззахисна, що будь-який дотик пошкоджує її, викликаючи сильний біль. Все тіло хлопчика покрито болючими ранами, пальці на руках і ногах зрощені, язик наполовину приріс до піднебіння. Спосіб захистити тендітного «метелика» є. Для цього потрібні спеціальні пластирі, які НЕ влипають в рани, м'які бинти і мазі для обробки ран. Але коштують вони дуже дорого. Щомісяця на лікування Рустама сім'я Тимошенко витрачає більше 20 тисяч гривень, складність хвороби вимагає великих коштів для лікування. Крім того, двічі на рік йому потрібно лягати в лікарню і хоча б раз на рік приїздити до санаторія. Грошей на все просто не вистачає. До того ж, у Рустама ще є менша сестричка, яку батькам теж треба ростити і ставити на ноги.

На обробку ран, перев'язки Рустаму йде близько чотирьох годин щодня. Процедура хвороблива, важка, хлопчик часто скрикує. Якщо не бинтувати пальці, вони почнуть зростатися. Якщо не обробляти рани, вони будуть гноїтися і кровоточити.

Рустам - дуже розумний хлопчик. З першого по сьомий клас він закінчив з відзнакою. Як у будь-якої дитини, у нього є мрія. Він хоче стати програмістом і вже робить перші кроки назустріч мрії - створив кілька пробних веб-сайтів, один з яких навіть продав, аби мати можливість придбати квитки на виставку мотоциклів.


Куратор проекту «Право на освіту», ведуча ТСН Наталя Мосейчук та ведучі «Сніданку з 1+1» здійснили мрію хлопчика у прямому ефірі ранкового шоу.

У день захисту дітей, 1 червня 2018 року, Рустама запросили взяти участь в марафоні, який проходив в ефірі «Сніданку з 1+1». У студії він дуже серйозно відповідав на запитання Наталі Мосейчук, зауваживши, що він хоч і навчається вдома, куди до нього приходять вчителі, однак ніколи не дозволяє собі бешкетувати, бо дуже відповідально до цього ставиться. І таке ставлення до навчання вже дало свої результати: хлопчикстворив два сайти і продав їх, заробивши свої перші гроші, які він витратив на сюрприз для мами. Аби порадувати її, він купив їй квитки на концерт улюбленого гурту.

А потім Наталя Мосейчук запросила в студію ведучого «Сніданку з 1+1» Єгора Гордєєва, який був не один , а з сюрпризом. Він привів в студію цуцика німецької вівчарки на ім’я Енош, однієї з найрозумніших порід у світі. Рустам навіть розгубився від такої несподіванки, а його мама не могла стримати сліз. Однак, Енош одразу обнюхав свого нового господаря, вони познайомилися, і в Рустама з’явився хвостатий друг, про якого він так давно мріяв!

Під час 1+1 Digital Weekend - першого інтерактивного лекторію про створення сучасних медіа, здійснено головну мрію хлопчика - стати програмістом!
Команда 1+1 Digital дізналася історію Рустама та вирішила запросити його на подію. Але не просто так. Рустам уважно слухав кожен виступ - про Digital його цікавить усе. Чарівників захопила щира мрія хлопчика і вони вирішили - Рустам матиме потужне обладнання, яке допоможе вдосконалюватись у ІТ сфері. Як все було – дивіться у сюжеті ТСН.