Назад

Михайло Комнацький , 17 років

Діагноз:
Хронічна ниркова недостатність, 4 ст., термінальна
Мрія:
Мріє стати успішним шахматистом та дізнатися секрети гри від відомих гросмейстерів
20 особи
зробили внесок
4150 грн.
зібрано з 150000 грн. необхідних
2.77%
Допомогти

Михайлу 17 років. Він мешкає в селі Грані Рівненської області. В середині липня минулого року у хлопчика різко піднялася температура, почалася слабкість. На ранок вони з мамою поїхали у лікарню на обстеження, але протягом чотирьох місяців, аж до біопсії, лікарі не могли встановити діагноз. Увесь цей час хлопчик чекав одужання і був упевнений, що його недуг – виліковний. Та коли діагностували хронічну ниркову недостатність – Михайло був у відчаї.

Вже рік він живе у лікарні, знаходиться на жорсткій дієті. Сім’я збирає кошти на операцію з пересадки нирки.

Попри хворобу Михайло закінчив школу з золотою медаллю і вступив до омріяного вишу – в КНУ ім. Шевченка на факультет міжнародних відносин! Але все одно, три рази на тиждень йому доведеться проходити діаліз.

До хвороби у Михайлика було цікаве хлопчакове життя – навчався, допомагав по господарству, любив займатися спортом на турніках та ходити з братом на риболовлю. А ще, з дитинства полюбляв грати в шахи. Його та брата навчив грати дідусь. Хлопці часто брали участь в районних та обласних турнірах, але перемога зазвичай діставались братові. І хоча Михайло посідав другі місця, для нього важливішим був сам процес гри, аніж результат.

Коли хлопчик захворів, шахи стали відігравати ще помітнішу роль у житті. Навіть перебуваючи в Охматдиті, він відвідує шахову школу. Саме шахи допомогли не впадати у відчай та вірити, що діагнозу можна поставити «шах і мат», як на чорно-білій дошці.

Зараз Михайло сприймає шахмати не як просто гру, а як справжнє мистецтво!

Хлопчик, разом з друзями з Охматдиту завітав на закриття арт-стіни #МояДитячаМрія і намалював там свою мрію – стати успішним шахматистом та дізнатися секрети гри від відомих гросмейстерів. Його кумир – український чемпіоном світу з шахів Руслан Пономарьов.

Мрія Михайла здійснилася! Куратор проекту Здійсни мрію Лідія Таран разом з командою Чарівників влаштували унікальну шахову партію просто посеред Праги аби здійснити мрію юного фаната шахів. Під вигаданим приводом команда проекту практично викрала хлопця зі студентського гуртожитку у Києві й переправила до Праги. До справжньої змови вдалися друзі і родина Міші, лікарі, викладачі університету, де він навчається та співробітники каналу 1+1. А Чарівником для Міші погодився стати відомий україно-американський бізнесмен, венчурний інвестор AngelVest, Марк Гінзбург. Усе заради того, щоб влаштувати хлопчику шахову партію його мрії. Ми дякуємо усім Чарівникам, які допомогли зробити мрію Міші реальністю!

А хто чекав на Мішу в Празі та про дивовижне “оживлення” малюнку дивіться у сюжетах ТСН: