Назад

Максим Сирчин, 7 років

Діагноз:
Лейкоз
Мрія:
Мріє створити ракету, яка полетить у космос
10 особи
зробили внесок
1550 грн.
зібрано з 12000 грн. необхідних
12.92%
Допомогти

Максимкові 7 років, він мешкає у місті Харків. У 2016 році в хлопчика виявили лейкоз. Тоді сім’я жила в Краматорську, але їм довелось переїхати в Київ. Максимку поклали на лікування в Охматдит і він почав боротьбу зі страшною хворобою. Зрештою родині довелося продати квартиру в Краматорську, щоб зібрати кошти на пересадку кісткового мозку в Польщі. Операція пройшла вдало і зараз Максим у стані ремісії. Але родина не могла повернутись назад у Краматорськ, адже Максимко потребував постійного нагляду кваліфікованих лікарів. Рідне місто просто не мало такого рівня медицини, тому вони оселились у Харкові.

З самого дитинства Максим цікавився транспортом. Мама пригадує, що перше, до чого потягнулась дитяча ручка Максима було не брязкальце, а машинка-вантажівка. Зараз хлопчик продовжує розвивати своє захоплення: він колекціонує, малює та цікавиться найрізноманітнішими видами транспорту: від машин до літаків, а його особлива пристрасть - космічні ракети. Коли маленький пацієнт лежав в Охматдиті, то майже весь час мусив проводити в палаті, адже мав суворий режим. Та навіть там хлопчик не полишав улюблену справу. Максим навіть просив медсестер малювати ракети на пластирі біля катетера.

Він розпитував у медперсонала про зірки та місяць і часто дивився вечорами у вікно, намагаючись їх розгледіти. А ще разом з мамою вони створювали маленькі ракети, а за основу брали паперові циліндри. Хлопчик розмальовував його та уявляв, як полетить на одній з таких збільшених в сотні разів ракет у відкритий космос. А вже там він почне досліджувати різні планети, побачить Сонце зблизька, облетить навколо Землі і дізнається, як вона виглядає з космосу.

Максимко читає дуже багато книжок про космос, планети, галактики та сузір’я. Вдома він будує ракети з усього, що є під рукою: робить аплікації з паперу та створює справжні космодроми з дитячого конструктора. До того ж хлопчик вважає невипадковістю, що він мешкає на проспекті Гагаріна, і на деяких будинках намальовано мурали з портретом першого космонавта.

Зараз Максимко ходить у перший клас і окрім захоплення космічними ракетами, полюбляє малювати. Разом з сім'єю він завітав на свято Переможців - свято діток, які перемогли рак. Там хлопчик став учасником нашого арт-марафону #МояДитячаМрія, намалювавши яскраву червону ракету.

Максимко дуже сподівається, що зустріне Чарівників, які допоможуть йому побудувати справжню, величезну ракету, до якої він зможе особисто доторкнутися!