Назад

Діана Письменна, 11 років

Діагноз:
Ювенільний ідіопатичний артрит, поліартрит
Мрія:
Мріє відвідати притулок для тварин Баттерсі в Лондоні, аби перейняти досвід та дізнатись секрети роботи ветеринарів
2 особи
зробили внесок
200 грн.
зібрано з 276000 грн. необхідних
0.07%
Допомогти

Діанці 11 років, вона з села Карапиші Київської області. До 8 років дівчинка була здоровою та активною дитиною. Але поступово в неї почала проявлятися хвороба запалення суглобів - ювенільний ідіопатичний артрит. Хвороба прогресувала і одного разу Діана прокинулась і не могла зігнути руки протягом трьох днів. Діанці потрібно лягати в Охматдит кожні два з половиною місяці на обстеження та лікування, а кожного тижня мама робить їй уколи. Малеча вживає багато ліків та проходить гормональну терапію, і через це в неї погіршився зір, з'явилися проблеми з печінкою та щитоподібною залозою. А минулого року помер Діанчин тато, що стало справжнім ударом для дівчинки та її мами.

Попри складну хворобу та постійне лікування, Діанка має багато захоплень. Вона займається в музичній школі і спеціально заради цього їздить у сусіднє місто Миронівку. Спочатку заняття на фортепіано давались їй складно, адже суглоби пальців не згиналися. Такі уроки музики допомагають розвивати моторику рук та дуже тішать юну мрійницю.

Та найголовніше захоплення дівчинки - тварини, а особливо собаки. Вдома вона має двох собак, які стали для неї найкращими друзями - Граф та Ніка. Діанка обожнює дивитись програми про тварин та планує стати ветеринаром, щоб рятувати їх. В одній з програм дівчинка дізналась про притулок для песиків та котиків Баттерсі, що знаходиться у Лондоні. Цей притулок дуже вразив та зацікавив Діанку. Дівчинка знає, що притулку понад 150 років, і за цей час працівники врятували близько 3 мільйонів безпритульних тваринок. Найбільше юну мрійницю вражають незвичні методи роботи з тваринками: котикам та собачкам ставлять класичну музику та розпилюють приємні запахи кави, ромашки та лаванди в приміщеннях, адже зоопсихологи виявили, що це зменшує рівень стресу тварин. Притулку допомагають волонтери, які вигулюють тварин та бавляться з ними, а ще існує опція «прийомні господарі», коли хтось з персоналу Баттерсі забирає чотирилапих вихованців на якийсь час до своїх домівок, аби відволікти та порадувати їх.

Діанка вірить, що колись зможе створити схожі притулки і в Україні. Але для цього їй необхідно побачити Баттерсі на власні очі та дізнатись всі цікавинки роботи притулку від персоналу, зоопсихологів та ветеринарів. А ще Діанка мріє побачити Лондон, адже саме там відбуваються пригоди цуценят з її улюбленого мультика - “101 далматинець”. Спеціально для нашого арт-марафону #МояДитячаМрія дівчинка намалювала свою мрію!

Діанка дуже сподівається, що знайдуться Чарівники, які допоможуть їй побачити як рятують тваринок та доглядають за ними в притулку Баттерсі!