Назад

Андрій Закутній, 13 років

Діагноз:
Гемофілія
Мрія:
Мріє проїхати на велосипеді з півдня на північ США до Чикаго на зустріч з палеонтологом Полом Серено
0 особи
зробили внесок
0 грн.
зібрано з 0 грн. необхідних
100%
Допомогти

У Андрія рідкісна хвороба - гемофілія. Мутація одного гена призводить до зниження згортання крові. Навіть найменша травма є загрозою для дитини. Лікування хвороби на сьогоднішній день не існує, зате контролювати стан можна за допомогою ін'єкцій фактора згортання крові. Одна ампула 9-го фактора, який потрібен Андрію, коштує понад 3 тисячі грн. Хлопцю такі препарати потрібні постійно, особливо в мандрівках, яких він дуже прагне.

Андрій не хоче, щоб його вважали інвалідом і пестуном. Він постійно тренується на велосипеді, плаває, займається стрільбою з лука. Влітку вони з батьком подолали на велосипедах 1300 км по Європі - проїхали з Мукачевого до Берліна, щоб побувати в музеї природознавства, де зібрані унікальні експонати залишків динозаврів.

Хлопець захоплюється палеонтологією, знає всі види прадавніх істот, хоче бути вченим-палеонтологом. Він поділився з нами своєю мрією - здійснити сплав по Дніпру, а потім проїхати на велосипеді з півдня на північ США до Чикаго. Саме там, у музеї природознавства, зібрано найбільше закам’янілих зразків давніх тварин. У Чикаго живе також відомий палеонтолог Пол Серено, з яким Андрій хоче зустрітись і поспілкуватись.

Задля досягнення мети хлопчик старанно тренувався - їздив на велосипеді, здійснював з татом тривалі лижні переходи, старанно вчив англійську мову.


Мрія Андрія здійснилася 3 листопада! У офісі лабораторії Пола на території кампуса Чиказького університету, Пол подарував Андрію частинку унікальної знахідки з останньої експедиції - кістку якогось досі невідомого вченим динозавра. Говорили і щодо бажання потрапити в експедицію. Пол не проти, але сказав що потрібно серйозно готуватись і розказав, що потрібно робити для цього, і звісно, вчитись.

Дивіться подробиці цієї неймовірної історії у фотозвіті з цієї подорожі: