Назад

Іван Цуканов, 12 років

Діагноз:
Ідіопатична низькорослість, субнанізм, дефіцит гормону росту
Мрія:
Мріє зустрітися з Ліонелем Мессі
13 особи
зробили внесок
2450 грн.
зібрано з 317000 грн. необхідних
0.77%
Допомогти

Вані Цуканову з Києва зараз вже 12 років. Але його зріст – 1 м 33 см, що прирівнюється до 9-річного віку. У листопаді 2017 року лікарі констатували, що шанси, що він виросте вище за 1 м 40 см, навіть у дорослому віці, мінімальні. Ваню та його братика і сестричку мама виховує сама. І всі разом вони не здаються.

Ваня має велику мрію. Через вади здоров’я хлопець свого часу посилено займався плаванням (щоб зміцнювати хребет), потім була вільна боротьба (для нарощування м’язової маси). Але його життя і найбільше захоплення – це футбол. Хлопець марить зустріччю із кумиром – Ліонелем Мессі. Ваня слідкує за всіма чемпіонатами, годинами тренується і робить усе, аби не відставати від своїх однолітків, які вже набагато вищі за нього. Часто Ваню залишають на лаві запасних через його мініатюрність. Проте хлопець робить усе, аби боротися із хворобою – проходить через курси гормональних ін’єкцій, масажів, щодня висить на турніку.

«Мессі – авторитет для нього. Ми всі підтримуємо Ваню у його боротьбі з хворобою, за право жити повноцінно», - каже мама Вані Ольга.

Мессі не просто кумир Вані – він його приклад для наслідування і мотиватор. Адже у хлопчика таке ж захворювання, як і у одного з найкращих футболістів світу. Як і у Вані, у 9-річного Мессі виявили дефіцит гормону росту, який неймовірно важливий для дозрівання організму. За словами ендокринолога Дієго Шварцштейна, який декілька років працював з Мессі, таке захворювання зустрічається рідко, в середньому в однієї дитини з 20 тисяч.

«Я був найменшим на полі, найменшим в школі, найнижчим у дворі. Кожен день мені робили уколи в ногу. День за днем, тиждень за тижнем - і так протягом трьох з гаком років. З 8 років мені робили уколи батьки, а в 12 років я вже знав, як робити це самостійно», - згадував Мессі.

Ваня має мрію – зустрітися з Мессі і переконатися, що з таким діагнозом можна нормально жити і до того ж, стати одного дня геніальним футболістом. Це для нашого підопічного шанс повірити у гідне життя з таким діагнозом та продовжувати займатися спортом. Понад усе Ваня хоче не соромитися себе, вирости… В усіх сенсах. Він хоче довести своїй родині, друзям, що він сильний, мужній. Зустріч із Мессі вдихне в нього надію, що у боротьбі з цією хворобою він не один.

His name is Ivan and he’s 12 years old. He loves football and dreams of meeting Messi. He’s not just his idol – he’s the example to follow and a motivator. After all, our boy has the same story as the best player in the world – he suffers GHD (growth hormone deficiency). Growth hormone deficiency(GHD) is a medical condition that is caused due to the deficiency of the growth hormone, which is produced by a pea-sized gland called the pituitary gland located in the brain.

Messi remained shorter than his peers until he was treated for the same. “Every night I had to stick a needle into my legs, night after night after night, every day of the week, and this over a period of three years. I was so small, they said that when I went onto the pitch, or when I went to school, I was always the smallest of all. It was like this until I finished the treatment and I then started to grow properly”, - Messi told the Telegraph.

Ivan adores football. And he has a big dream - to meet one day Messi and to make sure that even having such a diagnosis you can live a normal life and even be a brilliant footballer!

For our boy it’s a chance to believe in a worthy life with such a diagnosis. We ask you to help any way you can.