Назад

Софія Радиш, 8 років

Діагноз:
Спінальна м’язова атрофія І типу (хвороба Вердніге-Гоффмана)
Мрія:
Мріє поплавати в озері
0 особи
зробили внесок
0 грн.
зібрано з 0 грн. необхідних
100%
Допомогти

Софійка мріє побувати на озері, де вона колись давно, ще крихіткою, плавала. Софійка знає про це з розповідей мами про пригоди 7 років тому, коли вони всією родиною відпочивали на озері поблизу Львова. Софійка не може плавати і не пам’ятає тієї пори, але понад усе мріє повернутись на те озеро, відчути торкання води, можливо, згадати ті давні емоції, коли важка хвороба ще не позбавила її рухливості.


Софійка і її 6-річний братик Лук’ян - милі усміхнені діти. Їх обох спіткала важка недуга - спінальна м’язова атрофія І типу. Через прогресуючу м’язову слабкість вони не можуть ходити, самостійно тримати голову, сидіти, ковтати. Діти поступово втрачають здатність дихати самостійно і стають залежними від апарату штучної вентиляції легень. Зате у них мужні батьки і здоровий інтелектуальний розвиток. Як і їхні ровесники, діти мають багато інтересів і мрій. Софія дуже любить тварин, любить читати, малювати, слухати розповіді. Вона перша в Україні дитина з хворобою Вердніге-Гоффмана 1 типу, яка дихає на апараті ШВЛ і вчиться у школі. Лук’ян любить слухати музику та казки, готується стати першокласником. Якось мама розповідала дітям, як кілька років тому вони були на відпочинку біля Львова і плавали в озері. А тепер це неможливо через стан дитини, і пов’язані з ним ризики підхопити інфекцію чи пневмонію. Однак, Софія понад усе захотіла повернутись на те озеро і хоч на мить відчути, як воно – плавати у великій воді.

Проект «Здійсни мрію» щоразу наголошує, що мрії тяжкохворих дітлахів мають ставати реальністю, аби додавати їм сил для боротьби, а тяжка хвороба – не завада на шляху до їх здійснення. Тож уся команда чарівників вирішила знайти можливість для дівчинки пірнути в озеро та відчути це тепло води, зануритися і плавати разом з усіма. Для здійснення мрії у Польщі було знайдено вакуумну ортопедичну подушку Stabilo та необхідне медичне обладнання, щоб дитина змогла якомога безпечніше здійснити свою мрію.

Дивіться подробиці здійснення мрії у відео мами дівчинки Наталії на її сторінці у фейсбуку за посиланням.Команда проекту щиро вдячна за організацію комфортного перебування малят відпочинковому комплексу "Бухта Вікінгів".