Назад

Настя Кураш, 12 років

Діагноз:
гострий гібрідний лейкоз
Мрія:
Мріє про власну виставку картин
21 особи
зробили внесок
10200 грн.
зібрано з 10000 грн. необхідних
100%
Допомогти

Настя Кураш мріє, щоб її картини побачили люди, визнали її талант. Це дає їй натхнення, сенс творити далі ... Мріє про виставку картин.

Настя з Запоріжжя. Зараз знаходиться в ОХМАТДИТі, її готують до пересадки кісткового мозку. Дівчина прийняла кілька курсів хіміотерапії, потрібно ще два блоки. Лікування лейкозу для 12-річної Насті дуже вплинуло на її ємоційний стан – дівчина була в сильній депресії і втратила інтерес до життя. Ні таблетки, ні психотерапія не могли вивести дівчину з глибокої депресії.

Одного разу вона сказала, що хотіла би засвоїти малювання аквареллю і пастеллю, і якби майстер навчив її працювати з цими матеріалами. Раніше Настя відвідувала художню школу, писала олійними фарбами, у лікарні дивилась відеоуроки і намагалась слідувати ним. Ми звернулись до молодої художниці Ольги Куровець, вона почала приходити до Насті в лікарню і ділиться майстерністю роботи з аквареллю і пастеллю. Після цього дівчина наче прокинулась - знову почала малювати, створила серію різдвяних малюнків аквареллю, написала картини для лікарів на Новий рік, а нещодавно написала кілька картин олією.

Днями мрія Насті здійснилася: з 5 до 30 травня 2018 року виставка її робіт проходила у Харківській державній академії дизайну і мистецтв. Це стало можливим завдяки небайдужим студентам академії, які побачили мрію талановитої дівчинки про власну виставку картин і відгукнулися. Вони написали нам на сайт, що хочуть допомогти здійснити її мрію і організувати виставку у своїй академії, аби підтримати юну художницю та подарувати їй надію.

Адже коли під час лікування дівчинка перебувала у глибокій депресії, вона постійно запитувала: «Кому потрібні мої роботи? Чи потрібна взагалі комусь моя творчість?».І студенти - дизайнери довели, що потрібна! Вони показали Насті, що її роботи подобаються людям, її художній талант визнали і оцінили як звичайні відвідувачі виставки, так і професійні художники. Загалом виставку відвідало понад 100 осіб, переважно, студенти і викладачі академії.

«Для 13-літньої дівчинки це дуже талановиті роботі, відчувається авторський стиль і справжня рука майстра. На Настю чекає велике майбутнє, тому ми будемо раді бачити її серед наших студентів», - відзначила декан факультету дизайну середовища Вікторія Бондаренко.

На жаль, за станом здоров’я сама Настя не змогла відвідати свою першу у житті виставку, але ця подія її надзвичайно надихнула, допомогла повірити у свої сили. Адже усі відвідувачі писали на різнокольорових папірцях свої враження від творчості юної мисткині, а також побажання якнайшвидшого одужання. Усі ці побажання буде передано Насті. Тепер дівчинка точно знає, що хоче бути ілюстратором дитячих книжок. А також вірить в те, що мрії здійснюються!