Назад

Іван Конів, 7 років

Діагноз:
Гострий розсіяний енцефаломієліт
Мрія:
Мріє стати машиністом швидкісного потяга
11 особи
зробили внесок
1850 грн.
зібрано з 0 грн. необхідних
100%
Допомогти

Разом із батьками і молодшим братиком 7-річний Іван Конів живе в м. Ірпінь Київської області. У 4 роки Вані зненацька паралізувало очні нерви. Одна за одною відмовляли й інші системи. Відтоді хлопчикові зробили безліч обстежень і поставили діагноз: гострий розсіяний енцефаломієліт. Дитина бореться з хворобою вже кілька років, але ні на мить не забуває про свою велику мрію - стати машиністом. Захоплення допомагає витримувати нелегке лікування. Від народження Ваня марить залізницею: щодня захоплено спостерігає з вікна, як закривають переїзд і як по рейках несуться поїзди. Особливо цікавиться електровозами Hyundai. Ваня точно знає розклад і заздалегідь займає позицію, щоби проводжати улюблений потяг.

Понад усе Ваня мріяв проїхатися поруч із машиністом у кабіні швидкісного Hyundai. Команда проекту «Здійсни мрію» знову доводить, що мрії мають ставати реальністю, а тяжка хвороба – не завада на шляху до їх здійснення. Спочатку це здавалося майже нереальним – як поставити маленьку дитину до керма електровоза, що розвиває величезну швидкість? Утім, куратор проекту Лідія Таран вирушила на розвідку до Української швидкісної залізничної компанії, яка керує потягами «Інтерсіті». Кілька тижнів підготовки та переговорів із залізничниками були непростими, адже техніка безпеки вимагає, що би під час руху в кабіні машиніста був лише його помічник. Та після низки підготовчих етапів, навчання на тренажері та ретельного контролю з боку керівництва залізниці вихід було знайдено – у свої 7 років Ваня став тим самим помічником машиніста потяга Hyundai! Він не тільки потрапив у кабіну машиніста, але й став, попри велике хвилювання, до керма потяга вагою майже 460 тонн! Про мрію хлопця дізналися аж у Кореї, тож у кабіні Ваня був у справжній формі, яку передали виробники «Хюндаїв».

«Це був такий емоційний перезашкал! Він неймовірно хвилювався та водночас відчував велику відповідальність. Я впевнена, що саме ці позитивні емоції і допомагають у боротьбі з хворобою. Такі моменти щастя дарують сили хворим діткам. Ці миті безцінні і для дітей, і для їхніх рідних», - коментує куратор проекту Лідія Таран.

Велика команда чарівників ПАТ «Укрзалізниця» подарувала маленькому хлопчикові спогади, які залишаться в його серці назавжди і довго даватимуть натхнення. А на додачу був ще один сюрприз - на пероні на Ваню чекали несподівані новини: вся родина, навіть маленька сестричка, вирушила на вихідні у Львів! Уже прогулюючись столицею Галичини, Ваня зізнався мамі, що твердо вирішив стати машиністом та повернутися до свого інструктора, коли виросте.

«Він часто згадує цю неймовірну історію, яка з ним сталася. У нього наче все ожило, він знов і знов ділиться з друзями подробицями, як усе було, і приміряє свою форму залізничника. Величезне вам усім ДЯКУЮ за те, що дали йому віру в те, що коли чогось дуже сильно хочеш, воно обов'язково здійсниться», - поділилася з нами мама Вані Ірина.

Дивіться деталі цієї дивовижної історії у двосерійному сюжеті за посиланнями: