Назад

5-ти річний хлопчик з Чернігова став пожежником

Проект «Здійсни мрію» подарував хворому на лейкоз хлопчику можливість відчути себе справжнім рятувальником.

Тимофій Зленко захворів у 2 роки, успішно пройшов тоді перший етап лікування, а тепер стався рецидив. Попереду у Тимофійка чотири блоки хіміотерапії в ОХМАТДИТі й пересадка кісткового мозку. Сім'я хлопчика – з Чернігова. Тато – поліцейський, але Тимофійко захоплюється іншою професією: він мріє бути пожежником, як його улюблений герой – "пожежник Рой" з мультфільму "Робокар Полі".

Проект «Здійсни мрію» вкотре зголосився довести, що мрії мають ставати реальністю, а тяжка хвороба – не завада на шляху до їх здійснення. Після ранкових процедур у відділення інтенсивної терапії до Тимофія завітав незвичайний гість з мультфільму. Робокар Полі повів малюка у світ омріяних пригод. За дверима Центру дитячої онкогематології ОХМАТДИТу маленького пацієнта зустрів справжній вогнеборець – підполковник Державної служби з надзвичайних ситуацій – і повіз Тимофія і його маму у справжню пожежну частину.

Там маленького мрійника чекала вся команда пожежників. Йому видали необхідне спорядження: костюм пожежника, вогнегасник, мегафон, – показали гараж і тренувальний майданчик. Хлопчик навчився управлятися з вогнегасником та сам загасив полум'я, дізнався, як наповнюється водою бак пожежної машини, поливав вогонь з брандспойта. Потім Тимофій оголосив терміновий збір пожежної дружини, і вони виїхали на «завдання» на справжнісінькій червоній машині з сиреною.

«Страшно ввійти у вогонь, але якщо треба буде рятувати маму, піду!» - каже Тимофійко.

Насамкінець команда працівників Державної пожежної рятувальної частини № 29 у м. Київ урочисто видала Тимофію посвідчення почесного вогнеборця і нагородила відважного героя подарунками.

«Якщо ці позитивні емоції та враження допоможуть Тимофію знайти сили на лікування та боротьбу з хворобою, ми готові вітати його в гостях щоразу, як він цього захоче. Наші двері завжди відкрито», - прокоментував заступник начальника Управління з організації забезпечення заходів цивільного захисту на особливо важливих об’єктах ГУ ДСНС України в м. Київ Андрій Кондратюк.

У лікарню Тимофій повернувся у піднесеному настрої: тільки й розповідав про свої геройства. До нього в палату все приходили й приходили слухачі, а він невтомно ділився враженнями, забувши про хворобу та біль на цей короткий проміжок часу.

«Його очі світилися цього дня від щастя та радості. І ми щасливі, що стільки людей долучилися до здійснення цієї мрії та зголосилися створити цій дитині свято – хоча б на кілька годин покинути стіни лікарні та забути про болючі процедури. Такі емоції цілющі, вони допомагають тяжко хворим діткам відчути жагу до життя та знайти сили боротися з хворобою» , - прокоментувала куратор проекту Лідія Таран.

Детальніше у відеосюжеті:

Допомогти у здійсненні мрій та лікуванні маленьких пацієнтів може кожен, зробивши будь-який внесок через наш сайт. Долучайтеся до всеукраїнського руху добра!