Назад

Як навчити дитину мріяти

Три прості поради батькам

Згідно з нещодавно проведеним дослідженням діти не вміють мріяти. Ні, вони чудово уявляють, що хочуть, але при цьому їх мрії повсякденні.

Порада 1: Почни мріяти сама

Така проста порада заведе в глухий кут будь-якого дорослого:

Які мрії можуть бути у мене? - запитаєш ти.

Мені потрібно планувати свій день, тиждень, рік і своє життя, і життя своєї родини.

Ніколи відволікатися, потрібно гроші заробляти.

Я вже не вмію мріяти, - відповіси ти чесно сама собі.

Але ж ти працюєш не тільки заради грошей і своїх планів? Або тільки заради них? Якщо цілі в роботі тільки меркантильні, то робота може стати каторгою. Тоді і на роботу не хочеться йти. Ти частіше хворієш, часто змушена приймати ліки, щоб впоратися зі стресом. Можливо, після роботи тебе тягне на дивні пригоди або на алкоголь. Всі перераховані ознаки говорять про емоційне вигорання, тому що тобі в роботі потрібні ще й позитивні емоції. Тобі потрібні сенси, що виходять за рамки тієї діяльності, якою ти займаєшся. Коли ти не просто, наприклад, будуєш будинок, а створюєш нові можливості для нових сімей. Або коли ти не просто бухгалтер, а - організатор фінансів, який допомагає людям стати щасливішими в компанії, де ти працюєш. Дуже часто сенс діяльності не визначається раціонально.

Сенс - це емоційне наповнення діяльності особисто для тебе.

Почни мріяти, наповни сенсом свою діяльність і своє життя. Не відразу, але поступово, крок за кроком. Спочатку це буде гра в питання: «А навіщо це мені? У чому сенс цього і того?». А потім це стане частиною твого життя, де робота приносить найголовніший дохід - радість від проживання кожного дня.

Порада 2: Мрій разом з дитиною!

Наступний крок у розвитку мрій твоєї дитини - це спільні мрії.

Давай помріємо разом! Де б ти хотів зараз опинитися? Щоб ти там робив? Ми будемо там разом, або ти впораєшся сам? Давай намалюємо, опишемо, станцюємо, заспіваємо про твою мрію (про нашу мрію) ...

Покажи дитині, як ти прагнеш до своєї мрії. Розповідай їй про ті мрії, які вже збулися у тебе, у знайомих і близьких.

Порада 3: Радій мріям, які здійснилися!

Радій разом з дитиною, коли вона мріє, коли її мрія здійснюється.

Підтримуй дитини в її віру в мрію, в її прагнення реалізувати мрію. Пояснюй, що важливий не тільки результат, але й сам процес мріяння, що дозволяє вийти за рамки буденності, досягти неймовірних висот, створити або відкрити нове і незвичайне.

Стимулюй прояви будь-якої творчості у дитини відповідно до її віку. Хвали за результати творчості. Підтримуй прагнення досягти нових висот, відкрити нові можливості. Критика повинна бути або повністю відсутня в творчості дитини, або мати місце, якщо вона її запитує (для дітей старшого віку).

Навчись отримувати задоволення від гри, як по життю, так і разом з дитиною. Радіючи життю, ти вчиш радіти життю свою дитину.

Розвиваючись, ти вчиш розвиватися і дитину.

Мріючи, ти вчиш мріяти дитину.

Твій приклад - це модель життя, яку візьме в майбутнє з собою твій син або дочка.

Автор: Володимир Миколенко, психолог проекту «Здійсни мрію»