Назад

Друзі проєкту "Здійсни мрію" Фундація Дім Рональда МакДональда відкрили п’яту Сімейну кімнату в Харкові!

У Харківській обласній дитячій клінічній лікарні відкрилась Сімейна кімната Рональда МакДональда. Вона стала п’ятою в Україні, тож відтепер ще більше сімей зможуть бути поруч зі своїми дітьми під час лікування.

30 січня у Харківській обласній дитячій клінічній лікарні відкрилась Сімейна кімната Рональда МакДональда. Вона стала п’ятою в Україні, тож відтепер ще більше сімей зможуть бути поруч зі своїми дітьми під час лікування. Ведучими заходу стали Руслан Сенічкін («Сніданок з 1+1) та Неля Шовкопляс («Сніданок з 1+1», волонтер благодійного проекту 1+1 медіа «Здійсни мрію»). На офіційне відкриття також завітали Сергій та Сніжана Бабкіни, ведучий телеканалу 2+2 Валерій Сараула, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та колектив лікарні.


Сімейна кімната – це місце у лікарні, де батьки та родичі маленьких пацієнтів можуть перепочити, прийняти душ, випрати речі, поїсти, а також провести час разом з дитиною. А у Сумській кімнаті, яку Фундація відкрила у листопаді минулого року, окрім всього, обладнані чотири спальні, де родини можуть повноцінно жити стільки, скільки цього вимагає лікування дитини.

Харківська кімната має площу 54 квадратні метри, в ній є усе необхідне для повноцінного відпочинку та перезавантаження – кухня з побутовою технікою, пральна та сушильна машина, великий диван, крісло та телевізор, душ, санвузол, Wi-Fi та камери зберігання. Перебування в усіх Сімейних кімнатах є повністю безкоштовним.


Харківська обласна дитяча клінічна лікарня більше 50 років надає медичну допомогу дітям не лише з області, а й з усієї країни, є багатопрофільним спеціалізованим клінічним закладом та клінічною базою Харківського національного медичного університету. Кімната знаходиться у відділенні пульмонології, поруч знаходяться відділення гастроентерології, інтенсивної терапії, кардіології і психоневрології. На її будівництво та облаштування Фундація витратила 1.5 мільйони гривень.

Директорка Фундації Дім Рональда МакДональда в Україна Галина Соловей зазначила: «Можливість бути поруч з дитиною, відновлювати власний ресурс, проводити час разом у затишних кімнатах, а також спілкуватись з лікарями і бути в курсі процесу лікування– все це дає сили мамам і татам, щоб добре піклуватися про свого малюка, служити йому опорою та захистом. Більше того, існує низка статей і досліджень, які підтверджують, що успіх у боротьбі з хворобою значною мірою залежить від підтримки рідних і близьких. Тож, ми сподіваємось, що ця сімейна кімната стане саме таким острівцем затишку для наших гостей».

«Зовнішня підтримка сім’ї вкрай важлива і ми отримали сімейно-орієнтований інструмент психологічної підтримки батьків. Батьки можуть вийти з лікарняної палати, пройти декілька метрів та опинитись у сімейній кімнаті, де знайдуть тишу, спокій, затишок, комфорт. Це вкрай важливо для психологічної адаптації сім’ї. Щиро дякуємо благодійній Фундації Дім Рональда МакДональда. Сподіваємося на довгу та плідну співпрацю задля розвитку медичної допомоги дітям», - прокоментував директор лікарні Георгій Муратов.

За три роки Сімейні кімнати Рональда МакДональда відвідало близько 50 тисяч сімей.

В Україні діяльність Фундації підтримують такі партнери, як МакДональдз Україна, проект «Здійсни мрію» 1+1 медіа, Jacobs Douwe Egberts Україна, ТМ ERGO (генеральний технічний партнер), BOSCH (ТОВ «Роберт Бош Лтд» та ТОВ «БСХ Побутова техніка»), ТМ Аляска, ТМ Grohe та багато інших.