Назад

Софія Труш, 16 років

Діагноз:
FMF (середземноморська сімейна лихоманка), остеомієліт, сакроілеїт
Мрія:
Мріє повернутись у спорт
32 особи
зробили внесок
10700 грн.
зібрано з 70000 грн. необхідних
15.29%
Допомогти

Софійка Труш з Києва дуже спортивна і творча! З 4-х років дівчина займається спортом, і у свої 16 років вона вже кандидат у майстри спорту з художньої гімнастики.

Але все змінилось 2 роки тому… Софія впала на тренуванні та отримала струс мозку. А через місяць знову впала, і як наслідок – новий струс та підвищена температура, яку нічим не можна збити. Дівчина пройшла безліч обстежень у різних лікарів, проте причину температури неможливо було виявити.

Разом з температурою у Софійки почались напади болю. Спочатку болів живіт – але всі обстеження та аналізи говорили, що Софія здорова. Потім почали боліти кістки: від голови до пальців на ногах. Приїжджали карети швидкої, але не розуміли чим можуть допомогти… Жодні медикаменти, навіть найсильніші, були неефективні…

Софія проходила обстеження навіть в Онкоцентрі – там також нічого не знайшли, а стан дівчини погіршувався. На цьому фоні у дівчини сильно боліло ще й коліно, яке вона травмувала. Якось, повертаючись з чергового обстеження, Софія сказала мамі, що хоче поїхати на обстеження за кордон. В інтернеті знайшли фірму-посередника, яка підшукувала потрібні клініки й почали співпрацю. Для того, щоб переконатись у безпеці, мама Софії, Альона, вирішила зв’язатись з клінікою у Німеччині, з якою домовився посередник. Але там ніхто не брав слухавку. Напередодні того, як переказувати гроші – все ж вдалося додзвонитися до клініки. І там родина дізналася, що на них ніхто не чекає…

Завдяки допомозі та порадам небайдужих українців, родині вдалося зв’язатись з клінікою у Стамбулі. Там Софія пройшла ще кілька обстежень. І поки чекали на результати – вирішили показати МРТ коліна лікарям. Ті сказали, що у дівчини порваний меніск, і допоможе лише операція. Після операції на коліні у Соні почалася алергія на титановий ґудзик. Проте турецькі лікарі не надали цьому значення – було проведено ще одну операцію, але вона не допомогла. Тому було прийнято рішення видаляти ґудзик – але вже в Україні. В результаті нової операції Софійка потрапила в лікарню Охматдит на півтора місяця, де їй поставили діагноз – остеомієліт. Лікарі кажуть, що треба чекати покращення. Але скільки – незрозуміло.

Через 1,5 місяця перебування Софії у Стамбулі було зібрано великий консиліум щодо її температури. Понад 10 лікарів радилися цілий день і не дійшли жодного висновку… Мама із Сонею практично жили в лікарнях – щодня обстеження, консультації лікарів. Сім’я виснажена морально та фінансово…

Після проведення додаткових аналізів – з'ясувалось, що у Софії генетичне захворювання FMF (середземноморська сімейна лихоманка) та сакроілеїт. На FMF хворіють переважно євреї, вірмени, турки, але не наш регіон. В Україні поки немає фахівців, які можуть лікувати Софію.

Від FMF існують лише одні ліки, але Софія не може їх приймати – від них у дівчини сильний побічний ефект. Ще одна можливість у лікуванні – біологічні уколи, вартістю 1 тис. євро на місяць. Їх треба приймати повік. Наприклад, у Туреччині таке лікування забезпечує держава. Але в Україні, на жаль, поки що цей процес не організовано.

Софійка понад усе мріє повернутись до художньої гімнастики, і без сліз про це говорити не може. Ми можемо допомогти Софійці! Пройти обстеження у найкращих лікарів у Ізраїлі.