Назад

Полінка Козенкова, 10 років

Діагноз:
спінальна м’язова атрофія
Мрія:
Мріє стати ігровим дизайнером та мати свій ноутбук
0 особи
зробили внесок
0 грн.
зібрано з 45000 грн. необхідних
0%
Допомогти

Без перебільшень, про Поліну, напевне, колись напишуть книгу, про незламний дух маленької дівчинки, який живе у тендітному тільці. Бо щодня ця хоробра красуня бореться із смертельною недугою, але не перестає мріяти і будувати плани на майбутнє. Її захворювання призводить до того, що поступово атрофуються всі м’язи. Вона не може ходити самостійно, пересувається на інвалідному візочку. Дівчинка зізнається, що, якщо б вміла ходити, то обов’язково записалася на танці – вивчила б сучасний брейкданс та класичні бальні танці. А ще обов’язково спробувала покататись на роликах.

Поліна вчиться у школі за індивідуальною програмою, вивчає англійську мову, любить малювати, читати, в’язати на спицях, відвідувати басейн. Нещодавно завдяки допомозі благодійників їй зробили надскладну операцію на хребті в Німеччині, яка тривала понад 9 годин! Це фактично врятувало дівчинку. До цього її хребет був зігнутий настільки, що стискав легеню й серце. Дихати Полінка мусила за допомогою дихального апарату. Операція коштувала понад 70 тисяч Євро. Лікарям вдалось вирівняти хребет аж на 2/3, укріпити зростаючою конструкцією та вивільнити 35% об’єму правої легені, що раніше була затиснута. Нещодавно Полінка з мамою повернулись додому.

У 2015 році сім'я Поліни - мама, бабуся і сестричка тікали з рідної Горлівки від обстрілів у Харків, вони вимушені переселенці. Тому живуть зараз в селищі Пісочин Харківської області, де винаймають невелику квартиру.

Незважаючи на важке життя, Полінка – велика мрійниця. Але у свої 10 рочків дівчинка мріє вже не про ляльки, а про майбутню професію, який присвятить своє життя. Вона хоче стати ігровим дизайнером, тому у планах - пройти курси програмування й дизайну комп’ютерних ігор. Для цього їй потрібен ноутбук. Так, Поліна не може ходити, пересувається на візку, але дівчинка сповнена мрій і готова працювати заради їх досягнення. Зараз вивчає англійську мову, бо знає, що це потрібно для програмування. Поліночко, у тебе є всі шанси аби стати успішним дизайнером і створювати віртуальні ігри на комп’ютері.

«Я мрію про те, щоб повністю одужати та навчитись ходити. Мрію, щоб мене мама записала на комп’ютерні курси і я почала навчання. А ще мрію про маленького собаку», - розповіла дівчинка.

До речі, нещодавно одна з дитячих мрій малечі здійснилася – мама подарувала доньці білого пухнастого цуценя! Щастя. І тепер думки Полінки про мрію мати ноутбук і почати дизайнерську справу !