Назад

Артем Кочерган, 10 років

Діагноз:
гостра лімфобластна лейкемія
Мрія:
Мріє стати космонавтом
24 особи
зробили внесок
10250 грн.
зібрано з 50000 грн. необхідних
20.5%
Допомогти

Артему — 10 років, він родом з Чернівців.
У хлопця гостра лімфобластна лейкемія. Про його діагноз родина дізналася влітку 2021. Мама Артема, Людмила, святкувала свій День народження і попросила сина сфотографувати її. Зробивши декілька фото, він зі сльозами на очах почав скаржитися, що дуже сильно болить спина і йому важко стояти. Мама подумала, що хлопець просто втомився за цілий день, адже тоді багато гуляли, - і лягли відпочивати…

А на другий день в Артема піднялася висока температура без жодних симптомів. Родина звернулася до педіатра. В лікарні здали аналізи, і сім'ю направили до онкогематолога. Прямуючи в лікарню за результатами - мама і Артем були впевнені, що все добре. Адже температура вже спала і хлопець почував себе абсолютно здоровим.

"Після лікарні з ним планували піти разом до мене на роботу тренувати моїх дівчаток (я працюю тренером по фітнесу), а потім піти поїсти піцу, яку він дуже любить… Але слова лікаря «У вашої дитини лейкоз, його потрібно рятувати» поставили наше життя на паузу… Хоча ні, - на той момент здавалось, що життя просто зупинилось…", - каже мама Людмила.

В той же день Артема госпіталізували. І розпочався важкий бій за життя. Лікарі давали хороші прогнози і попередили, що лікування буде довготривалим: 8-9 місяців в стаціонарі, і ще півтора року підтримуючої хімії. На 33 день Артем повністю увійшов в ремісію. Та потрібно було продовжувати лікування високодозовою хіміотерапією, оскільки він входив в групу високого ризику… І на одному з таких блоків в нього сталося ускладнення. Лікарі не давали ніяких гарантій, що він виживе, а всього лише три відсотки зі ста. Складна кількагодинна операція, важкий післяопераційний стан, реабілітація… І сталося диво, золотими руками лікарів, - Артем вийшов з цього.

Через війну, яка почалася в Україні 24 лютого, хлопець продовжує лікування в Італії. І мріє про те, що після лікування зможе повернутися в вільну рідну Україну.

В Італії мрійник зустрівся з Анджеліною Джолі, голлівудською акторкою та послом доброї волі ООН у справах біженців. Зустріч з зіркою відбулась у клініці Bambino Gesu. Це найбільший педіатричний центр Італії та найстаріша дитяча лікарня в Римі. Наразі тут проходять лікування понад 40 українських дітей, які були змушені разом з мамами залишити Україну після початку військового вторгнення 24 лютого. Акторка і хлопчик багато говорили про захоплення, друзів, Україну. Джолі запитала в Артема яку він має мрію — той зізнався, що хоче стати астрономом і космонавтом.

У свій вільний час Артем любить відпочивати на природі і проводити час зі своїми друзями. Захоплюється творчістю, любить малювати, гратися з м’ячем, щось конструювати своїми руками, дізнаватись якусь нову для себе інформацію, зокрема про космос. Він вже знає назви всіх планет, їх супутники, багато сузір'їв, метеоритів та комет. Мріє побувати в космічному просторі і на власні очі побачити всі планети і зірки. Артем впевнений, що це подарує йому неймовірні емоції та відчуття. Також він мріє відкрити якісь нові дослідження про космос, які допоможуть людству.

«Усе колись було чиєюсь мрією. Польоти в космос теж. Зараз це вже можливо! Головне — мріяти та діяти! Артем — близький нам по духу! Він справжній мрійник ! Ми запросили його стати підопічним благодійного проєкту 1+1 медіа «Здійсни мрію». Артем і мама Людмила погодились!

Всіх чарівників запрошуємо допомагати нам. Друзі, космонавти з усього світу, всі, хто має пропозиції — пишіть нам. І ми вже кілька ідей маємо — як тільки Україна переможе — влаштуємо тренування та екскурсію разом з Національним космічним центром України, знайомство з українськими космічними героями. Ми віримо! Дякуємо Артему за натхнення!», — поділилась Лідія Таран, кураторка «Здійсни мрію», ведуча ТСН на 1+1.

https://youtube.com/shorts/XvsY1z-rQLU?feature=share