Назад

Андрій Калужний, 13 років

Діагноз:
Синдром MORFAN
Мрія:
Мріє стати пілотом пасажирського літака
9 особи
зробили внесок
3700 грн.
зібрано з 21500 грн. необхідних
17.21%

Андрієві 13 років, він з міста Стрий, що на Львівщині. Від народження хлопчик бореться з хворобою, яку складно діагностувати. Одним з її проявів стала гіпоглікемія: у Андрійка постійно падає рівень глюкози в крові. А саме глюкоза є головним джерелом енергії усіх клітин організму. Тому її нестача є дуже небезпечною для нормального функціонування внутрішніх органів, та особливо мозку. Щоб підтримувати належний рівень глюкози в організмі, хлопчику потрібно їсти кожні 3-4 години, і навіть вночі. До 2017 року лікарі вважали, що в нього гіперінсулінізм. Проте, коли в сім’ї народилась друга дитина з такими самими симптомами хвороби, батьки звернулись до інших лікарів.

Нова лікарка зрозуміла, що увесь цей час хлопця намагались лікувати не від тієї хвороби. Вона порадила направити аналізи до Польщі, і врешті вдалося встановити правильний діагноз. Синдром MORFAN - досить рідкісна хвороба, яку складно виявити. Зараз родина готується пройти повне обстеження в Польщі, аби отримати потрібні для дітей ліки. Оскільки випадки такого захворювання досить рідкісні, лікування може бути експериментальним.

Складне захворювання відділяє хлопця від його заповітної мрії. Понад усе він мріє стати пілотом і літати високо в небі. Юнак дізнався, що аби стати льотчиком, потрібно пройти військову кафедру та мати фізичну підготовку. Та Андрійкові протипоказані фізичні навантаження, адже від них швидше падає рівень глюкози. Проте хвороба не стає на заваді його щирому захопленню льотною справою. Він перечитав багато книжок про літаки та пілотування, і постійно переглядає навчальні відео на ютуб. Андрій вже знає все про літаки, і навіть де яка кнопка знаходиться в кабіні пілота, хоча він ще ніколи не бував на борту. Коли він їде в машині, то любить уявляти, що знаходиться біля штурвалу. Та лише граючи в комп’ютерні ігри, хлопець може покермувати літаком. Щоразу, перебуваючи у Львові, хлопець просить батьків поїхати до аеропорту, аби подивитись на улюблені літаки. Навіть побачивши літак в небі, Андрійко з захватом ним милується, і уявляє себе за штурвалом. Понад усе хлопчина мріє побувати у кабіні пілота та піднятися на пасажирському літаку в небо, аби відчути себе справжнім льотчиком. Для нашого арт-марафону #МояДитячаМрія юний пілот намалював свій омріяний політ.

Ставайте Чарівниками для Андрійка, який вірить, що незважаючи на хворобу, його мрія здійсниться, і він відчує себе пілотом пасажирського літака.13 березня мрія нашого Андрійка здійснилась! Ми наблизили хлопця до омріяної професії!

Команда чарівників МАУ запросила його до Києва на спеціальний рейс по області подивитися на світ «очима пілота».

У Міжнародному аеропорту Бориспіль на Андрія Калужного чекала волонтерка проєкту «Здійсни мрію» Неля Шовпкопляс. У передчутті зворушливого моменту, що мрія ось-ось наблизиться до реальності, ведуча вручила мрійнику ще один невеличкий подарунок — навчальний курс Logos IT-Academy. Андрій був надзвичайно щасливим, адже окрім літаків, він ґрунтовно цікавиться програмуванням.

За планом на Андрія чекав надзвичайний політ - над Києвом і областю, уздовж Дніпра, біля ЧАЕС і над Прип'яттю та Гостомелем, де базується АН-225 «Мрія», під супровід цікавих історій пілотів-екскурсоводів про авіаційну справу. Йому скоріше хотілось все побачити на власні очі і нарешті познайомитись з членами екіпажу.

У салоні літака Андрійка особисто вітали бортпровідники. Неймовірні емоції переповнювали й його маму Оксану, яка була весь час поруч під повітряної мандрівки.


Під час польоту погляд Андрія був прикутим до ілюмінатору. Усе намагався зафільмовувати на телефон, аби назавжди залишити неймовірні спогади про такий надзвичайний політ.

Після польоту на мрійника чекала екскурсія найбільшим пасажирським лайнером України — Boeing 777.

На борту великого літака Андрія провели до кабіни льотного екіпажу і показали їхню кімнату відпочинку.

Далі на Андрія чекав незабутній момент — він потрапив до місця, де мріяв опинитись давно — у кабіну авіаторів. Хлопець був приголомшений, адже зміг посидіти на місці командира літака у компанії зі справжнім пілотом — Євгеном Нечепуренко! Такий довгоочікуваний і бажаний момент став для Андрійка максимально реальним.

Мрійник зміг по-справжньому доторкнутись до важелів контролю двигунів та потримати штурвал, які раніше бачив лише на екрані. Андрійко був на сьомому небі від щастя, адже на собі відчув, як саме керують літаками справжні пілоти! Він наживо побачив як влаштований літак зсередини, роздивився усі прилади пілотів, а також спостерігав неймовірну красу з висоти пташиного польоту.


Наблизити мрію нашого підопічного ми встигли якраз до початку локдауну з дотриманням карантинних норм.

Андрійко, не зупиняйся мріяти! Ми підтримуємо тебе і без сумнівів віримо, що одного разу на місці командира обов’язково опинишся ти і здійсниш сотні, а то й тисячі вдалих приземлень.


Команда проєкту вірить в те, що з розвитком технологій, Андрій Калужний зможе підняти у небо літак. Ось побачите :)