Назад

Єлизавета Терлецька, 13 років

Діагноз:
Атрофія зрячого нерва
Мрія:
Мріє стати співведучою Наталії Мосейчук
6 особи
зробили внесок
1850 грн.
зібрано з 40000 грн. необхідних
4.63%
Допомогти

Лізі 13 років, вона з смт. Березнегувате Миколаївської області. З дитинства у Лізи був поганий зір та косоокість, але це не заважало їй жити звичайним життям: ходити до школи та гуртків, проводити час з однолітками та мріяти про майбутнє. Однак, зір дівчинки погіршувався, і в 12 років вона повністю осліпла. Восени 2017 року їй зробили операцію в Інституті очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова в Одесі. Лікарі не давали точних прогнозів: або протягом року після операції зір Лізи почне відновлюватись, або ні. Зараз пройшло вже майже півтора року після операції, але зір дитини не повернувся.

Та Ліза не опускає руки навіть перед такою страшною хворобою. Вона продовжує старанно вчитися, хоча і вимушена була перейти на індивідуальне навчання. Дівчина займається бісероплетінням та робить чудові прикраси, якими радує близьких та друзів. Після втрати зору, Ліза почала розвивати дрібну моторику рук, і хоча виготовлення кожного виробу забирає багато часу, їй подобається створювати подаруночки рідним. Крім цього, Ліза відвідує музичну школу, вчиться грати на фортепіано та чудово співає.

Ліза планує стати телеведучою і понад усе мріє зустрітися з улюбленою журналісткою та ведучою ТСН Наталією Мосейчук, щоб поспілкуватися з нею, дізнатись професійні секрети та поради, які точно знадобляться їй у майбутньому. А ще - стати співведучою Наталії Мосейчук. Дівчинку дуже надихає Наталія: вона знає її біографію та слухає всі її передачі, і навіть політичне ток-шоу “Право на владу”, яке непросто зрозуміти дитині. Ліза постійно розповідає рідним про улюблену телеведучу. В дівчини завжди на пам’яті є декілька влучних цитат, які вона почула від неї. А ще Ліза просить підбирати їй одяг, який за стилем нагадував би вбрання Наталії. Юна мрійниця зізнається, що найбільше цінує в Наталії чуйність, відкритість, любов до людей та активну громадянську позицію.

А кожен ранок Ліза починає з улюбленої передачі “Сніданок з 1+1”. Вона не пропускає жодного ефіру і знає, що декілька разів до студії ранкового шоу запрошували і Наталію Мосейчук.

Дівчинка вже почала самотужки робити невеликі кроки, аби в майбутньому також стати телеведучою. Вона відвідує театральний гурток, де постійно вдосконалює свою дикцію, вчиться виразно промовляти вірші та не боятися виступати перед публікою.

Одного разу Ліза почула, як Наталія розповідає про здійснення мрії підопічного проекту “Здійсни мрію”, і це дуже її вразило. Після цього Ліза повірила, що навіть неймовірна, але щира мрія може стати реальністю! Через хворобу Ліза не може намалювати малюнок своєї мрії, але щоб долучитися до нашого арт-марафону #МояДитячаМрія, вона виліпила свою мрію з пластиліну!

Юна мрійниця сподівається, що знайдуться чарівники, які допоможуть їй зустрітися з Наталією Мосейчук та повірити в диво!


19 грудня 2019 року мрія Єлизавети Терлецької нарешні здійснилася. Юна мрійниця навіть не підозрювала, що кілька днів знімальна група на чолі з феєю Лідією Таран таємно готували їй неабиякий сюрприз на День святого Миколая: проводили приховані зйомки та навіть офіційно відпросили дівчину зі школи. Батьки та сестра запевнили Лізу, що вона їде до Києва на обстеження, тому мрійниця навіть не підозрювала що ж насправді чекає на неї попереду.

В офісі телеканалу 1+1 її зустріла Ліда Таран, яка сповістила мрійницю, що скоро трапиться справжнє диво. На Лізу чекало перевтілення в телеведучу: виразний макіяж, елегантна зачіска та сукня, прямісінько така як в улюбленої ведучої Наталії Мосейчук. Усе було заплановано похвилинно, адже на Лізу уже чекали в прямому ефірі. Телеглядачі й уся знімальна група ТСН затамували подих, адже на їхніх очах здійснювалася велика мрія маленької мрійниці: вона стоїть поруч зі своїм кумиром Наталею Мосейчук.

У дівчини тремтить голос та збираються сльози на очах — то від щастя! Наталя подарувала Лізочці сертифікат на навчання у найкращій телевізійній школі Харкова та сказала, що через 10 років на зірочку будуть чекати на каналі. Вдячна дівчинка вручила телеведучій зроблену власноруч червону троянду з бісеру: тепер це буде служити оберігом для телевізійниці.

Спільний ефір наші зірочки завершили зі словами: "Бережіть себе і Україну!".

Про найзворушливе втілення мрії у сюжеті ТСН:

Єлизавета ніколи не забуде це омріяне знайомство, яке надихнуло її йти назустріч своїй мрії. Не забувайте, як важливо допомагати втілювати дитячі мрії. Це найкраща інветиція в майбутнє.