Назад

Кирило Курочка, 14 років

Діагноз:
Східна косоокість OS; гіперметропія OD середнього ступеня; гіперметропія OS високого ступеня; амбліопія OS
Мрія:
Мріє видати власну ілюстровану книгу
Допомогти

Кирилу 14 років, він з прифронтового міста Краматорськ Донецької області. З самого народження в хлопчика проблеми з зором. В малого косоокість, далекозорість та амбліопія, або «ледаче око». Лікарі не давали ніяких прогнозів, але батьки вирішили спробувати виправити ситуацію. Щоденні вправи для очей та дотримання правил гігієни зору дали результати: зір хлопчика покращився. Зараз він носить окуляри та продовжує слідкувати навіть за невеликими змінами стану зору.

В Кирила є велике захоплення, яке займає значну частину його вільного часу, – це література та письменництво. В 5-ому класі вчитель з мови та літератури відзначав твори юного мрійника і навіть спершу не вірив, що їх могла написати дитина. Кирило відвідує факультативні заняття з журналістики, пише твори та вірші на всі шкільні свята. А ще знаходить час писати для шкільної газети і виконувати обов’язки віце-президента школи.

Бойові дії на сході України дуже вразили Кирила. З 2015 року він загорівся бажанням описати всі свої відчуття, спогади, переживання та роздуми. Так він створив розповідь про боротьбу добра зі злом, про світ очима маленької людини, яка зарано дізналась про війну. Свій рукопис Кирило показував лише мамі, бо не знав, як до його захоплення поставляться однолітки. Коли команда проекту «Здійсни мрію» разом з куратором Лідією Таран відвідала школу юного мрійника під час туру мрій містами України, Кирило вирішив, що час показати свій рукопис настав. Лідія Таран була вражена твором хлопця, майстерністю письма та тими переживаннями, що він намагався передати на папері.

Кирило навіть попросив свою сестру зробити кольорові ілюстрації до свого тору. І тепер він мріє поділитися історією зі всім світом. Кирило вірить, що знайдуться Чарівники, які допоможуть йому видати його першу книгу!

Наприкінці вересня 2019-го року мрія Кирила Курочки втілилася у життя!

Чарівники з Книголав взялися за видавництво книги юного письменника і зробили свою справу на відмінно! Під час редагування твору Кирило тримав постійний зв'язок з ментором Мією Марченко, яка вчила хлопця нюансам побудови сюжету. Ідею до обкладинки «Потойбіус» вигадав сам Кирило, а от візуально реалізував задумку ілюстратор Євгеній Харук. Назва ж «Потойбіус» стала своєрідною авторською інтерпретацією іншого світу, про який йдеться у праці.

Після кропіткої творчої роботи книгу Кирила побачив світ! Хлопець презентував «Потойбіус» на Львівському форумі видавців під назвою 26 Book Forum. Кирило був дуже щасливий, але тримався гідно й виважено, як годиться письменнику. Він навіть роздав автографи фанатам, серед яких були як малі, так і дорослі.

Хлопчик також поспілкувався з українським педагогом, літературознавцем Олександром Авраменко, який завітав на презентацію. Вони зробили сумісне фото на згадку з першою книжкою юного митця. Адже тепер Кирило Курочка дійсно справжній письменник якого публікують – і ми, чарівники, неймовірно раді за нього!