Назад

Діана Письменна, 11 років

Діагноз:
Ювенільний ідіопатичний артрит, поліартрит
Мрія:
Мріє відвідати притулок для тварин Баттерсі в Лондоні, аби перейняти досвід та дізнатись секрети роботи ветеринарів
6 особи
зробили внесок
1450 грн.
зібрано з 337000 грн. необхідних
0.43%

Діанці 11 років, вона з села Карапиші Київської області. До 8 років дівчинка була здоровою та активною дитиною. Але поступово в неї почала проявлятися хвороба запалення суглобів - ювенільний ідіопатичний артрит. Хвороба прогресувала і одного разу Діана прокинулась і не могла зігнути руки протягом трьох днів. Діанці потрібно лягати в Охматдит кожні два з половиною місяці на обстеження та лікування, а кожного тижня мама робить їй уколи. Малеча вживає багато ліків та проходить гормональну терапію, і через це в неї погіршився зір, з'явилися проблеми з печінкою та щитоподібною залозою. А минулого року помер Діанчин тато, що стало справжнім ударом для дівчинки та її мами.

Попри складну хворобу та постійне лікування, Діанка має багато захоплень. Вона займається в музичній школі і спеціально заради цього їздить у сусіднє місто Миронівку. Спочатку заняття на фортепіано давались їй складно, адже суглоби пальців не згиналися. Такі уроки музики допомагають розвивати моторику рук та дуже тішать юну мрійницю.

Та найголовніше захоплення дівчинки - тварини, а особливо собаки. Вдома вона має двох собак, які стали для неї найкращими друзями - Граф та Ніка. Діанка обожнює дивитись програми про тварин та планує стати ветеринаром, щоб рятувати їх. В одній з програм дівчинка дізналась про притулок для песиків та котиків Баттерсі, що знаходиться у Лондоні. Цей притулок дуже вразив та зацікавив Діанку. Дівчинка знає, що притулку понад 150 років, і за цей час працівники врятували близько 3 мільйонів безпритульних тваринок. Найбільше юну мрійницю вражають незвичні методи роботи з тваринками: котикам та собачкам ставлять класичну музику та розпилюють приємні запахи кави, ромашки та лаванди в приміщеннях, адже зоопсихологи виявили, що це зменшує рівень стресу тварин. Притулку допомагають волонтери, які вигулюють тварин та бавляться з ними, а ще існує опція «прийомні господарі», коли хтось з персоналу Баттерсі забирає чотирилапих вихованців на якийсь час до своїх домівок, аби відволікти та порадувати їх.

Діанка вірить, що колись зможе створити схожі притулки і в Україні. Але для цього їй необхідно побачити Баттерсі на власні очі та дізнатись всі цікавинки роботи притулку від персоналу, зоопсихологів та ветеринарів. А ще Діанка мріє побачити Лондон, адже саме там відбуваються пригоди цуценят з її улюбленого мультика - “101 далматинець”. Спеціально для нашого арт-марафону #МояДитячаМрія дівчинка намалювала свою мрію!

Діанка дуже сподівається, що знайдуться Чарівники, які допоможуть їй побачити як рятують тваринок та доглядають за ними в притулку Баттерсі!


Неймовірна мрія Діанки здійснилась! Дівчинка разом з мамою та куратором проекту Здійсни мрію Лідією Таран провела у столиці Великої Британії 4 дні. За цей час вона встигла вперше політати на літаку, відвідати Лондонський зоопарк, який вважається одним із найстаріших у світі, вперше в житті побачити і погратися з далматинцем у парку біля Букінгемського палацу. Та найголовніше – відвідала омріяний Баттерсі.

Діанка познайомилася з працівниками притулку, вони провели їй екскурсію корпусами, а ще, довірили важливу місію – вигуляти песика.

Дівчинка поділилася своїми враженнями від побаченого: «Уявляєте, собаки живуть в окремих кімнатах, у кожної кімнати є свій номер, як у мультику! Там взагалі немає неприємного запаху, у деяких корпусах є спеціальні розпилювачі запаху кави. А для хворих собачок підстеляють матраци, ковдри, аби їм зручніше було. Дуже хочу створити в Україні такий же притулок!».

Здійснення мрії не просто порадувало дівчинку, а і реально допоможе тисячам українських пухнастиків! У подорож команда проекту Здійсни мрію запросила засновницю Сіріуса - найбільшого притулку для тварин в Україні, Олександру Мезінову: «Я побачила притулок, на який варто рівнятися під час реконструкції нашого Сіріуса. Баттерсі вже 150 років і за цей час вони врятували три мільйони котів і собак! Там зовсім інший рівень умов і для тварин, і для персоналу, і для відвідувачів. Сам притулок існує виключно за гроші меценатів. Я дуже вірю, що мрія Діани допоможе нашому, українському притулку, ставати кращим. А сама Діанка стане ініціатором створення аналогу Баттерсі в Україні. Тож шукаємо меценатів для цього!»

Наприкінці подорожі Олександра запросила дівчинку стати агентом змін для її притулку.

Допоміг здійснити мрію Діанки Чарівник – генеральний менеджер Ради Банківської групи Альфа-Банку, головний меценат проекту, Іван Світек, який зустрівся з дівчинкою у Британії та прогулявся з нею по лондонському зоопарку: «Мене вразила мрія Діанки. Їй всього 10 років, та не зважаючи на проблеми зі здоров’ям, вона прагне допомагати іншим. Мрія Діани не про благо для себе, а про щастя для тварин».

До організації здійснення мрії також долучилися представники українського посольства у Великій Британії.

Щиро дякуємо усім Чарівникам, які допомогли втілити Діанчину мрію в життя!


Diana is 11 years old, she is from the village Karapyshi, Kiev region. Till 8 years old the girl was a healthy and active child, but gradually the disease, juvenile idiopathic arthritis (arthritis disease), began to show itself. The disease progressed and once Diana woke up and could not bend her arms for three days. The girl needs to go to the main Ukrainian hospital every two months for examination and treatment, and once a week her mother gives her injections. Child takes a lot of medication and hormone therapy, and therefore her eyesight has deteriorated, and she has problems with the liver and thyroid gland. And previous year, Diana’s father died, which was a real stress for the girl and her mother.

Despite the difficult disease and constant treatment, Diana has many hobbies. She studies at a music school and specially for this, she goes to the nearby town Mironovka. At first, the piano lessons were difficult for her, because the finger joints were not bent. Such music lessons help develop hand motor skills.

But the most important Diana’s hobby - animals, especially dogs. At home she has two dogs that have become her best friends - Graf and Nika. Diana likes watching programs about animals and wants to become a vet to save them. In one of the programs, the girl found out about a shelter for dogs and cats - Battersea in London. Diana is impressed by Battersea and interested in the animal hospital. The girl knows that the shelter exists more than 150 years old, and during this time it stuff saved about 3 million homeless animals. Most of all, the young dreamer is struck by unusual methods of working with animals: cats and dogs listen to classical music and smell pleasant smells of coffee, chamomile and lavender in the rooms, because zoopsychologists have found that all of these methods reduce animal’s level of stress. Many volunteers help to walk and play with animals, and there is also the option of "foster homes" when someone from the Battersea staff takes four-legged pets to their homes for a while in order to distract and please it.

Diana believes that she will be able to create similar shelters in Ukraine once too. But for this she needs to see Battersea with her own eyes and find out all the interesting things of the shelter from the staff, zoo-psychologists and veterinarians. Also, Dina wants to see London, because there takes place adventures of puppies from her favorite cartoon - “101 Dalmatians”. Specially for our art marathon #МояДитячаМрія Diana painted her dream!

Diana hopes that she will meet Wizards who will help her to see how Battersea saves and takes care of animals!