Назад

Дем'ян Лукашук , 17 років

Діагноз:
Рубцевий стеноз ротової порожнини, гортані, носій Т-подібної трахеостомічної трубки. Відсутність надгортанника.
Мрія:
Мріє зіграти в футбол з гравцями футбольного клубу "Реал Мадрид" та про власний велосипед

Дем’яну 17 років, він із села Великі Бірки, Тернопільської області. Батько хлопця помер, тож Дем’ян живе разом з мамою і бабусею.

У 2 роки хлопчик випив рідину для чищення труб і отримав внутрішній хімічний опік. Як наслідок, маленький Дем’ян не мав стравоходу і 2/3 шлунка. Далі була операція і складне лікування…Важко уявити, як дитина у 2-річному віці проходить такі надскладні випробування. У хлопця відсутній надгортанник, а в горлі стоїть Т-подібна трахеостомічна трубка. Тому у Дем’яна нерозбірлива мова, він хрипить. Якщо часто спілкуватися з хлопцем, то розумієш його, - каже мама Дем’яна, в іншому разі хлопець спілкується за допомогою записів на аркуші паперу.

Не зважаючи на труднощі, хлопець ніколи не уникав спілкування з однолітками і дорослими, ходив до школи і сміливо вливався в колектив. У Дем’яна є неймовірна здібність знаходити контакт із людьми!

3 роки тому Дем’ян почав займатися футболом і це стало поворотною подією у житті хлопця. Футбол став не просто пристрастю і улюбленою справою Дем’яна, але і змусив його повірити у власні сили. Вже 2 роки юний спортсмен відвідує футбольні тренування у соціально-спортивній школі фонду Реал Мадрид.

Саме з початку тренувань хлопець почав щиро і шалено мріяти про зустріч з футбольним клубом «Реал Мадрид» – командою, яка є для Дем’яна водночас прикладом сили духу, професіоналізму і своєрідними «ліками» від похмурих думок.

Після того як у школі провели медогляд, лікарі заборонили Дем’яну займатися футболом. Це стало справжнім ударом для хлопчика. Мати розуміла, що без тренувань у сина почнеться сильна депресія, тож вона домоглася від лікарів дозволу на заняття Дем’яна під свою відповідальність. Зараз хлопець з радістю продовжує відвідувати футбольні тренування і факультативи – це навіть покращує його самопочуття.

Крім того, Дем’ян прислуговує в церкві і, паралельно з правовим коледжем, вчиться у християнській школі. А у перервах між цими справами юний футболіст ще встигає допомагати тренеру проводити тренування серед молодших груп!

Дем’ян дуже мріє познайомитися з гравцями улюбленої команди «Реал Мадрид» та зіграти із ними в футбол! Хлопець вірить, що ця зустріч принесе йому сили рухатися вперед, незважаючи ні на що, а також допоможе розвиватися на власному професійному шляху футболіста.

Хлопець також вже давно мріє про велосипед. У бабусі в селі хлопчик дуже любив кататися на велосипеді і з того часу почав мріяти про власного двоколісного друга. Коли ж вони з мамою жили у Тернополі, тримати велосипед у невеликій квартирі на 4-му поверсі було незручно. Зараз Дем’ян живе у селі і є всі умови для зберігання велосипеду! До того ж кожного року влітку Дем’ян з мамою йдуть пішки до Маріїнського духовного центру, а це 60 кілометрів! Багато прихожан їздять до центру на велосипеді, тому власний велик став би Дем’яну в нагоді! І не лише у цьому випадку, адже з села до міста, де знаходиться школа хлопця - близько 10 кілометрів.

Нарешті перша мрія Дем'яна здійснилася! Тепер він має свій власний транспортний засіб — велосипед, про який так сильно мріяв ще з малих років. Під час відкриття Каруселі мрій у Києві, команда Епіцентру подарувала юнаку двоколісного друга. Дем'ян зовсім не очікував на такий подарунок і був невимовно щасливий! Він одразу сів на велосипед і випробував його прямо у магазині Епік)

Нині жодна відстань не лякає хлопця: він може їздити разом з мамою до духовного центру та швидко добиратися в школу!

Наша команда радіє, що допомогла втілити цю чудову мрію. Зараз Дем'янові виповнилося 18 років, але ми не залишаємо його другу мрію без втілення, а передаємо цю добру місію нашим друзям з Епіцентр. Чарівники неодмінно здійснять мрію хлопця і він побачиться з гравцями футбольного клубу "Реал Мадрид"!