Назад

Вікторія Турик, 6 років

Діагноз:
Пухлина на гіпофізі, субдуральна гідрома лобно-тімяно-скроневої ділянки
Мрія:
Вікуся мріє про планшет для навчання з бабусею
0 особи
зробили внесок
0 грн.
зібрано з 0 грн. необхідних
100%

Маленькому сонечку Вікусі Турик 5 років. Коли дівчинці було 8 місяців, її, із дитячого будинку, удочерила молода сім'я. Коли майбутня мама Віки побачила малечу, у неї щось кольнуло в серці й вона настільки полюбила дівчинку, що відразу вирішила забрати її в сім'ю.

Віка росла улюбленицею у своїй новій сім'ї, весь світ крутився лише довкола неї. І здавалося б, що все добре, але... Тато Вікторії служив в АТО, а через деякий час сім'я дізналася, що їхній батько зник безвісти...

Після важкого удару, який перенесла сім'я, стався наступний. Коли Вікусі було 1,5 роки, несподівано став зникати зір. Майже 3 роки сім'я виборювала відновлення зору. У 5 років після тривалого ГРВІ у дівчинки почала дуже боліти голівка. Мама з бабусею одразу ж звернулися до лікарні. Під час обстеження лікарі знайшли пухлину в голові... Було проведено 2 операції, але поліпшення так і не настало.

У жовтні 2021 року Віку направили до Охматдиту, що в Києві. Там дитині встановили резервуар для викачування рідини з голови. Внаслідок ускладнень, у Віки повністю зник зір.

Перші дні, коли дівчинка перестала бачити, вона не одразу зрозуміла, що відбувається. Вона сиділа і безперервно дивилася в одну точку. А потім, на очах з'явилися сльози та розуміння того, що сталося. У цей момент сильну підтримку та кохання віддала бабуся Віки, Тетяна Василівна, яка завжди поруч. У Віки настільки глибокий і чуйний зв'язок зі своєю бабусею, що іноді, коли бабуся, втомлена і знесилена, присяде і тихенько заплаче, Віка обов'язково підійде до неї, обійме, притисне її руку і скаже: «Не плач бабуся. Все буде добре».

Попри на те, що дівчинка втратила зір, жага до навчання залишилася. Найулюбленіше її заняття – це читання та рахунок. У свої п'ять років вона легко може порахувати до 100. Вечорами, Віка з бабусею рахують на пальчиках. Бабуся бачить прагнення Віки до знань і намагається в цьому допомогти. Вона сама вигадує розвивальні ігри, казки.

За прогнозами лікарів, зір до дівчинки не повернеться, і їй доведеться навчитися жити із цим. Бабуся каже, що вони б і самі хотіли купити планшет, але їхнє фінансове становище не дозволяє, оскільки крім хвороби у Вікі, в їхній сім'ї хворіє дідусь, у нього онкозахворювання, і всі гроші в сім'ї витрачаються тільки на ліки.

Бабуся з Вікою мріють про планшет, на який можна було б завантажити інтелектуальні ігри, аудіоказки, пізнавальні ролики, щоб було простіше навчати малечу та давати їй нові знання. І їй хотілося б не зупинятися на цьому.

Мрія Вікусі здійснилася на її 6 день народження!

Дізнавшись про мрію дівчинки та її історію, чарівники проєкту «Здійсни мрію», разом із партнером ВБФ «Крона» вирішили допомогти дитині. Влаштували сюрприз!

Як раз у день народження Віки, волонтерка «Здійсни мрію», ведуча «Проспорт» Валерія Ковалінська разом із представником ВБФ «Крона» - Оленою Мацібох приїхали в ОХМАТДИТ. Із собою чарівники привезли подарунки: суперсучасний планшет, куди завантажили аудіокнижки та розиваючі ігри для дітей з проблемами зору. Також домовилися зі спеціальним педагогом, яка буде індивідуально займатися з Вікою за спеціальною програмою, навчати шрифту Брайля.

Зворушена дівчинка не поспішаючи досліджувала кожну подаровану річ. Спочатку обійняла і помацала нову «подружку» - плюшеву мавпочку. Потім обережно сантиметр за сантиметром на дотик вивчила пакунок з планшетом, розгорнула його, увімкнула. Вже через кілька хвилин вона засвоїла гаджет і разом із мавпочкою дивилася слухала казку.


На питання про що вона мріятиме далі, Віка відповіла:

«Я хочу скоріше вилікуватися, повернутися додому, вивчитись і народити дітей», відповіла маленька, але надзвичайно мудра і сильна дівчинка

Дівчинка, яка не втратила здатність мріяти, вірити попри жорстокі обставини. Це надихає підтримувати дітей та їхніх рідних у цьому!

Долучайтеся, ставайте чарівником і разом із нами втілюйте мрії дітей!