Назад

8-річний хлопчик очолив українську делегацію під час запуску справжньої ракети

Підопічний проєкту Здійсни мрію відвідав запуск справжньої ракети

В грудні 8-річний харків’янин Максим Сирчин, підопічний благодійного проекту Здійсни мрію, який бореться з раком, відвідав індійський космодром Сатіша Дхавана, що на острові Шрихарикота, і побачив запуск справжньої ракети! На космодромі функції «подивитися на запуск ракети» просто не існує! Але команді чарівників вдалося і це!

Наприкінці вересня, під час історичної космічної місії Промінь мрій мрія Максимка почала здійснюватися – член наглядової ради БФ «Ти не один» 1+1 media Олександр Ткаченко подарував йому сертифікат на поїздку на запуск ракети.


Експедицію понад місяць організовували українські спеціалісти Національного центру управління та випробувань космічних засобів на чолі з керівником Володимиром Присяжним, МЗС, Посол України в Індії Ігор Поліха з Індійським Космічним агентством. І трапилося справжнє диво. Вперше в історії космодрому заради Максима зробили виключення і пустили цивільних, та ще й іноземців, на територію військового об’єкту.

І от хлопчик разом з татом у складі української делегації Національного космічного центру вже в Індії! Перед запуском ракети Максим відвідав історичні місця у Делі, а ще – побачив слонів!

Потім переліт в Ченнаї – ще ближче до омріяної ракети. Перед запуском – екскурсія в музей Організації космічних досліджень і розробок Індії (ISRO).

Запуск ракети Максим дивився разом з офіційними делегаціями Америки, Японії та Ізраїлю у Центрі управління польотами. 45-метрова ракета-носій має доставити на орбіту одразу 10 супутників. Вага космічної посилки – понад 600 кг. За 5 хвилин до злету, Максиму дозволили вийти на віп-майданчик, звідки ракету видно наживо! Максим у захваті, вражений гучністю та швидкістю ракети не зміг стримати емоцій і ледь виглядаючи з трибуни подякував своїм чарівникам - «Thank you very much!». А керівництво Індійського космічного центру подарували Максимку міні-копію ракети, яку запускали. Хлопчик одразу став героєм місцевого телебачення – про його мрію розповіли телеканали та газети Індії.

Лежачи під крапельницями в онкологічному відділенні Максимко надумав запустити в космос справжню ракету. Коли хлопчик проходив складне лікування, постійно марив ракетами – навіть просив медсестер малювати їх на пластирі, який тримав катетер! Тоді життя хлопчику врятувала пересадка кісткового мозку і велика мрія.

«Домовитись про відвідування, а тим паче про зйомку військового об’єкту в Індії здавалося чимось неможливим. Але заради мрій наших маленьких підопічних об’єднуються десятки небайдужих людей, наших чарівників, і перед командою Здійсни мрію відкриваються усі двері» - ділиться куратор проєкту, телеведуча 1+1 Лідія Таран.

Ракета вивела на розроблені орбіти вдосконалений індійський супутниковий радіолокаційний апарат RISAT-2BR1 та 9 інших клієнтів-супутників з Японії, Італії, Ізраїлю та США. Супутники будуть використовуватися для сільського та лісового господарства, контролю стихійних лих та національної безпеки.

Сюжети ТСН:

1 серія

2 серія

*Космічна місія Промінь мрій відбулася наприкінці вересня. 100 тисяч дитячих малюнків дитячих мрій, які збирав благодійний проєкт Здійсни мрію 1+1 media протягом півтора року по усій Україні, були відправлені в космос спеціальним сигналом. В історії планети це 9-е послання до позаземних цивілізацій та перше з такою потужністю. І у цей час вони продовжують летіти зі швидкістю 300 000 км/с до планетної системи TRAPPIST-1, де, як вважають вчені, можуть перебувати позаземні цивілізації. Щоб досягти точки призначення, Промінь мрій буде прямувати 41 світловий рік і подолає 400 трильйонів кілометрів. Подія відбулася в Центрі космічних досліджень та зв’язку на Львівщині.