Назад

Хворий хлопчик на рак створив гру разом з найкращими розробниками України

Проект «Здійсни мрію» запросив команду відомих геймрозробників, щоб допомогти 12-річному Олексію Апокіну.

Кожен дорослий у душі – дитина. Щодня в громадському транспорті, по дорозі з дому на роботу або з роботи додому тисячі чоловіків і жінок не відривають очей від екранів своїх смартфонів. Ігри у сучасному світі – це не зовсім розвага, це радше спосіб згаяти час. Діти сприймають їх зовсім інакше: для них це пригода, захоплива подорож у новий світ. 12-річний Олексій Апокін вирішив створити свій власний всесвіт, але його «Mighty Alex» ще й дозволяє подивитися на індустрію ігор з іншого боку - як на майданчик для соціальних ініціатив.

Завантаживши в AppStore додаток «Mighty Alex», кожен охочий може допомогти самому Льоші й безлічі інших дітей, які борються з раком. Сума пожертвувань – від одного до ста доларів, а всі гроші йдуть на допомогу онкохворим - підопічним благодійного проекту «Здійсни мрію», створеного «1+1 медіа», ТСН і Всеукраїнським благодійним фондом «Крона». Його кураторами є телеведучі Лідія Таран і Олександра Лобода.


Мрія Льоші здійснилася в UNIT Factory - інноваційному навчальному закладі для майбутніх програмістів, керівництво якого підтримало хлопчика і запросило його для презентації гри, яку вже може встановити на свій гаджет кожен користувач iOS.

Над розробкою програми, основу якої склали ідеї Олексія, працювали відразу три компанії: iLogos, VARG і Nika Entertainment. Результат – захоплива гра, за якою ви проведете чимало годин, намагаючись провести головного героя якнайдалі його шляхом. «Mighty Alex» реалізовано на базі абсолютно нової технології з елементами доповненої реальності та фейстреккінга. Полем для гри є те, що бачить камера гравця, а в процесі проходження ви спостерігаєте за своїми емоціями і прокладаєте свій шлях до перемоги. А досягти її не так просто - творці стверджують, що гра нескінченна...

«Ми намагалися зробити все можливе, щоби гра вийшла саме такою, як мріяв Олексій, - каже засновник iLogos Максим Слободянюк. - Над проектом працювали три компанії. Ми використали технологію доповненої реальності й штучного інтелекту, яка стає дуже популярною і нині застосовується не тільки в геймінгу. Компанія iLogos співпрацює з Disney і Electonic Arts, з найкращими гравцями всього світу, і нам було дуже приємно допомогти Льоші. Дуже хотілося зробити так, щоб він оцінив усі можливості, які дають прогресивні технології, а також відчув себе творцем свого маленького світу, в який він привніс свої ідеї і своє бачення».

За словами керівника проекту Юлії Супоневої, Льоша взяв активну участь у створенні світу гри: «До базової локації він додав нові, а також придумав червоні кристали. Кристали - це здоров'я головного героя. Що їх більше, то сильніший персонаж».

Спостерігаючи за хлопцем у червоній шапці, який спритно біжить уперед, долаючи перешкоди і збираючи заповітні кристали, звичайно, неможливо уникнути аналогій. У ньому бачиш маленького героя, який зіткнувся з тяжкою хворобою, але не втратив надії і віри в майбутнє. Як і Mighty Alex, Льоша Апокін упевнено дивиться в майбутнє і сподівається, що ця гра - лише перший крок. «Думаю, це серйозна заява на майбутню професію», - слова Максима Слободянюка додають Льоші оптимізму.

Після презентації студенти UNIT Factory, які знаються на сучасних технологіях і трендах, діляться враженнями від гри. «Гра зображає життя Льоші, те, як він долає перешкоди і йде до своєї мрії, – кажуть вони. – Це не просто розвага, а справді корисна соціальна ініціатива. Натиснувши пару кнопок, ви можете зробити дуже багато. І формат хороший. Це гра, яка точно привабить людей, причому навіть з англомовних країн».

«Мене вражає сміливість Льоші, - зізнається ведучий 1+1 Анатолій Анатоліч. - Те, що він сам створив гру, – це дуже круто. Поки багато хто соромиться і боїться поділитися своїми талантами, 12-річний хлопчик мужньо діє і цим викликає захоплення. Такий юний - а вже справжній геймдизайнер!»

Гра доступна в AppStore: https://itunes.apple.com/app/id1152841157

Офіційний сайт проекту: http://wish.1plus1.ua