Назад

Телеведуча Іванна Онуфрійчук зустрілась у Швейцарії з 13-річною дівчиною, яка одужує після поранення в голову російським снарядом

Ведуча “Танці з зірками”, очільниця благодійного фонду “ivAlive”, Іванна Онуфрійчук відвідала у Швейцарії українську мрійницю та розповіла, як українських дітей приймають у Швейцарії.

Софійці Івановій з Миколаївщини 13 років, вона підопічна благодійного проєкту 1+1 media “Здійсни мрію”. До 24 лютого жила спокійним підлітковим життям, але все змінилось з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну. На початку березня будинок її родини обстріляли росіяни, а уламок від снаряда влучив Соні в голову. Лікарі столичного “Охматдит” дістали уламок, але кажуть - якби він зупинився на сантиметр вище або нижче, Соня могла б загинути. У лікарні чарівники здійснили мрію дівчини та подарували омріяну гітару, щоб вона вчилася грати. Нові навички стали у пригоді, бо в Іспанії втілилась у життя друга її мрія - виступити на одній сцені зі співачкою DOROFEEVA!

З Іспанії Соня з родиною відправилась до Швейцарії на реабілітацію. Тут до неї навідалася телеведуча Іванна Онуфрійчук. Ведуча привезла Соні приладдя для малювання (полотно, папір, фарби, олівці), солодощі, а ще окуляри та рукавички, які дуже хотіла дівчинка. Її мама, Людмила, передала гостинці для лікарів Охматдит та команди чарівників “Здійсни мрію”.

“Коли дізналася, що Соня на реабілітації у Швейцарії, то одразу вирішила, що поїду провідати її. Зараз вона почувається набагато краще. При зустрічі я запитала, як зараз її рука і коли віталися, вона так взяла мене за руку, що я зрозуміла, що Соня точно йде на поправку. Зустріла вона мене з посмішкою. Ми багато говорили, вона розповіла мені про своїх рідних, про дім в Україні та життя у реабілітаційному центрі у Швейцарії”, - каже про зустріч і самопочуття дівчинки Іванна Онуфрійчук.

Соня провела Іванні екскурсію центром - він знаходиться в Цюриху, у мальовничій місцині, поруч з лісом. Все сприяє відновленню, як фізичному, так і психологічному. Телеведуча поспілкувалася з мамою Соні про допомогу родині. Зокрема, як Іванна та її фонд “ivAlive” можуть допомогти - домовились про доставку ліків з України, куди звертатися щодо оформлення соціальної допомоги та усіх необхідних документів.

“Соня дуже позитивна дівчина! Сонячна, усміхнена - вона знає всіх у своєму реабілітаційному центрі. Нині вона дуже мріє приїхати додому, побачити й обійняти рідних та друзів. Але навчатися та будувати своє найближче майбутнє, скоріш за все, залишиться у Швейцарії. Вони з мамою та братиком зрозуміли, поки вдома небезпечно, потрібно не гаяти час та інтегруватися тут. Адже країна вже надала їм тимчасове житло, дітям - можливість відвідувати школу, а мамі - працювати. Триматиму з ними зв’язок і надалі, чим зможу - старатимусь допомогти. Мріяти важливо, я переконалася у цьому на власному прикладі! Я мріяла відкрити благодійний фонд, і це сталось. Тепер моя мрія допоможе іншим”, - каже Онуфрійчук.